Cami Halısı Avrupada Lider Firma Gülseven Halı

Arçelik Güvenilir Servis Hizmetleri

Arçelik Buzdolabı Servisi

WordPress Eklentiye ait Klasör Dizin Adresi Öğrenebileceğiniz Kodlar

Zuckerberg’in 2030 Yılı İçin Hedefi: 5 Milyar Facebook Kullanıcısı!

İnternet 6 Şubat 2016
117 Görüntülenme

Periyodik hedeflerini söylemekten hiçbir zaman çekinmeyen Mark Zuckerberg, Facebook’ta olmasını dilediği bir durumu açıkladı. Sosyal ağın 12. yaşının kutlanması için düzenlenen etkinlikte konuşan Zuckerberg, 2030 yılında Facebook’un 5 milyar kullanıcıya sahip olmasını dilediğini söyledi. BM’nin raporuna göre 2030 yılında dünya nüfusu 8.5 milyar civarında olacak, Zuckerberg’in hedefinde ise dünya nüfusunun yarısından fazla kişiye ulaşmak var.

Facebook’un her zaman insanları birbirine bağlayan bir misyonunun olduğunu söyleyen Zuckerberg, Internet.org projesiyle internetten mahrum kalan kişilerin kendi servislerinden faydalanmasını sağlamak istemesiyle de bunu ne kadar çok istediğini zaten göstermişti. Ayrıca Facebook’un hedefleri arasında mülteci kamplarına internet götürmek ve güneş enerjisiyle çalışan drone’larla internet erişimi sağlamak da var. Tüm bu projeler hayata geçirilirse Facebook’un 5 milyar hedefine ulaşması için 2030’u beklemesine gerek yok gibi geldi bana.

Sonuç olarak Facebook’un kullanıcı sayısı, dünya nüfusunun artış hızıyla paralellik gösteriyor. O yüzden her geçen gün yeni üyeler kazanmasını doğal karşılamamız gereken Facebook’un 2030 yılındaki hedefinin çokta ütopik olduğunu söyleyemem.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Büyük karşılaştırma: Maglev treni ve Usain Bolt!

Büyük karşılaştırma: Maglev treni ve Usain Bolt!

22 Nisan 2015
107 Görüntülenme
Chevrolet bu araçları geri çağırıyor

Chevrolet bu araçları geri çağırıyor

29 Mart 2016
114 Görüntülenme
Huawei P8 Lite ince çerçevesiyle dikkat çekiyor

Huawei P8 Lite ince çerçevesiyle dikkat çekiyor

2 Nisan 2015
120 Görüntülenme