NASA açıkladı: Üçü yaşanabilir 7 yeni gezegen keşfedildi

Turkcell ve Yandex, Yerli Arama Motoru ‘Yaani’ İçin Ortak Oldular

Hindistan’da Yenilenmiş Galaxy Note 7 Satılacağı İddiaları Yalanlandı

Apple, merakla beklenen yeni kampüsü Apple Park’ı Nisan’da açıyor

Zuckerberg’in 2030 Yılı İçin Hedefi: 5 Milyar Facebook Kullanıcısı!

İnternet 6 Şubat 2016
141 Görüntülenme

Periyodik hedeflerini söylemekten hiçbir zaman çekinmeyen Mark Zuckerberg, Facebook’ta olmasını dilediği bir durumu açıkladı. Sosyal ağın 12. yaşının kutlanması için düzenlenen etkinlikte konuşan Zuckerberg, 2030 yılında Facebook’un 5 milyar kullanıcıya sahip olmasını dilediğini söyledi. BM’nin raporuna göre 2030 yılında dünya nüfusu 8.5 milyar civarında olacak, Zuckerberg’in hedefinde ise dünya nüfusunun yarısından fazla kişiye ulaşmak var.

Facebook’un her zaman insanları birbirine bağlayan bir misyonunun olduğunu söyleyen Zuckerberg, Internet.org projesiyle internetten mahrum kalan kişilerin kendi servislerinden faydalanmasını sağlamak istemesiyle de bunu ne kadar çok istediğini zaten göstermişti. Ayrıca Facebook’un hedefleri arasında mülteci kamplarına internet götürmek ve güneş enerjisiyle çalışan drone’larla internet erişimi sağlamak da var. Tüm bu projeler hayata geçirilirse Facebook’un 5 milyar hedefine ulaşması için 2030’u beklemesine gerek yok gibi geldi bana.

Sonuç olarak Facebook’un kullanıcı sayısı, dünya nüfusunun artış hızıyla paralellik gösteriyor. O yüzden her geçen gün yeni üyeler kazanmasını doğal karşılamamız gereken Facebook’un 2030 yılındaki hedefinin çokta ütopik olduğunu söyleyemem.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Liseler Arası Bilişim Kampı Nisan’da başlıyor

Liseler Arası Bilişim Kampı Nisan’da başlıyor

22 Mart 2016
203 Görüntülenme
Galaxy S7 Daha da Renklendi

Galaxy S7 Daha da Renklendi

20 Nisan 2016
113 Görüntülenme
BTK’dan TTNET’e 1 Milyon Lira Ceza

BTK’dan TTNET’e 1 Milyon Lira Ceza

9 Nisan 2015
128 Görüntülenme