​iPhone 7 Kablosuz Şarj Konusunda Muazzam Bir Özellikle Gelebilir


Bu yılın en merak edilen mobil cihazlarından olan ve Apple‘ın pek çok konuda yenilikçi sistemler sunmasını beklediğimiz iPhone 7 hakkında her geçen gün yeni bilgiler ediniyoruz. Fakat son olarak ortaya çıkan bir özellik, iPhone 7’yi şimdiden zirvede görmemizi sağlayabilir.

Çıkan haberlere göre Apple, WattUp teknolojisini yeni iPhone’da kullanmak için Energous adlı şirket ile el sıkıştı. Bu el sıkışma ile Apple, son derece muazzam bir özelliğin sahibi olacak; 4,5 metre mesafeye kadar cihazı kablosuz şarj edebilme.

Telefona yerleştirilen küçük bir çipe, verici ünitesi sayesinde sinyal gönderebilen WattUp, bu sayede kablosuz şarj imkanı sunuyor. Dediğimiz gibi 4,5 metreye kadar, oldukça sağlam bir uzaklık mesafesi içinde bunu gerçekleştirebilen WattUp, sürekli olarak telefonunuzu şarj halinde tutarak şarj sıkıntısı çekmenizin de önüne geçiyor.

Apple’ın bu sistemi telefonuna getirmesi, şirketin aynı zamanda bir taşla iki kuş vurması anlamına da gelmekte. Şöyle ki; Apple’ın böyle bir sistemi sunması hem sattığı cihaz sayısında artış sağlayacak, hem de WattUp için gereken verici ünitelerini satmaya başlayacak olan Apple’a yeni bir ürün pazarının kapısını açacak (bu ünitenin Apple logosu yemiş olan kaç para olur orası muamma).
 

Şu an için Apple ile Energous arasında yapılmış herhangi bir resmi anlaşma bulunmuyor. Fakat iki şirketin yakın temas halinde olduğu ve Apple’ın bu sistemi oldukça istediği gelen bilgiler arasında. Bu arada olurda iş resmiyete dökülürse özelliğin iPhone 7’ye yetişip yetişemeyeceği kesin değil. Yani bu özelliği iPhone 7s‘te de görmemiz mümkün.

Kaynak: PhoneArena Laptop hediye ediyoruz! Katılmak için tıklayın

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!