2015 seneninde iki kat büyüyen Apsiyon, 150 bin konutta kullanılıyor


Apartman ve site idarelerinin işlerini kolaylaştırma ve daha randımanlı hale getirme odağında çalışan bir SaaS teşebbüsü olan Apsiyon, ürününe çok sayıda yeni özellik ilave ederek büyümeye devam ediyor.

Ekipten aldığımız aktüel rakamlarla başlayalım; 400 binden fazla kullanıcıya erişmeyi muvaffak olan Apsiyon şu an 1200 sitede 150 bin konut ile sözleşmeli olarak çalışıyor.

Diğer yandan site, rezidans, iş merkezi, plaza ve ALIŞVERİŞ MERKEZİ gibi tüm toplu yapı idarelerinde kullanılabilen Apsiyon, takriben olarak 3’te 1’i satış faaliyetlerine odaklanan 34 kişilik bir ekipten oluşuyor.

Apsiyon, ‘Apsiyon Yüksekokul’ ile sektörde eğitimler vermeye başlıyor

Apsiyon’da ürüne ilave eden özelliklerin başında personal aylıklarının hesaplanması ve bordro kayıtlarının tutulmasına yarayan personel modülü, icra takip hizmeti, ödenen ödentilerin tüm muhasebesel ihtiyaçlarının karşılandığı muhasebe modülü ve apartman sakinlerinin telefon ve elektrik gibi abonelik müracaatlarını başlatabilecekleri abonelik modülü geliyor.

Teşebbüs ayrı olarak sanal santral hizmeti veren Bulutfon ile bir çözüm ortaklığına da gitmiş. Apsiyon’da öne çıkan yeniliklerden bir diğeriyse Apsiyon Yüksekokul. Aldığımız bilgiye göre Apsiyon, Ocak ayında eğitimlerin başlayacağı Apsiyon Yüksekokul ile sektördeki çalışanları bilgilendirmeyi ve ihtiyaç duyulan işgücünü sağlamayı amaçlıyor.

SaaS bir teşebbüs olmanın avantaj ve dezavantajları

Tüm bu gelişmeler dışında Apsiyon ekibiyle SaaS bir girişim olmanın avantaj ve dezavantajlarını da konuştuk. Kullanıcılarından ‘Peki ya internetim giderse, bulutta olan bilgilere başkaları ulaşabilir mi?’ gibi sualler duymanın artık hayatlarının bir parçası olduğunu belirten girişim; sık yapılan müşteri ziyaretleri ve kuvvetli bir destek ekibi ile bu ‘güven meselesinin’ üstesinden gelmeye çalışıyormuş. Diğer yandan Apsiyon ekibine göre SaaS bir girişim olmanın en büyük avantajı ise düzgün bir nakit akışına sahip olmak.

Değişik dil destekleri ve değişik para birimi özelliği yolda

Öğrendiğimize göre Apsiyon’un 2016 senesi için önceliği ürünü geliştirmeye devam ederek değişik dil seçenekleri ve yeni para birimi gibi özellikler ilave etmekmiş. Teşebbüs ayrı olarak geçtiğimiz yıllarda çok fazla ehemmiyet vermediği ALIŞVERİŞ MERKEZİ dikeyini de yeni sene tasarıları arasına ilave etmiş vaziyette. Apsiyon konusunda gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!