3 Boyutlu Yazıcı Bayisi Olma Fırsatı


Singapurlu Pirate3D şirketi tarafından üretilen Buccaneer, miniFAB isimli teknoloji firması tarafından Türkiye’ye getirildi. Buccaneer 3D yazıcının en önemli özelliği bireysel kullanıcılar için tasarlanmış olması. Hem teknik özellikleri hem de fiyatı bununla uyumlu. Bu yüzden, 3 boyutlu yazıcı teknolojisinin ülkemizde yaygınlaşması açısından önemli katkıları olacağa benziyor. miniFAB kendi internet sitesi üzerinden satışa başladı ve ayrıca Türkiye genelinde bayilikler veriyor.

Buccaneer 3D printer sahip olduğu ileri donanım ve yazılım bileşenleri sayesinde oldukça kaliteli bir 3d yazıcı. Patentli özel enjektör teknolojisi saatlerce sorunsuz üretim yapmaya imkan tanıyor. Bunun yanında Buccaneer’in ödüllü tasarımı da oldukça şık. Buccaneer’in en önemli özelliklerinden biri evde kullanım için tamamen güvenli olması. Buccaneer buna ilişkin güvenlik sertifikalarına sahip.

FDM teknolojisiyle üretim yapan Buccaneer yaklaşık 7 kg ağırlığında ve 400 gr’lık filament haznesine sahip. Buccaneer’ın ölçüleri 15,2 x 10,2 x 18,2 cm ve maximum 13,6 x 9,6 x 14,6 cm ölçülerinde üretim gerçekleştirebiliyor. Buccaneer’in enjektör çapı 0,4 mm ve çözünürlüğü 50 mikron. Buccaneer 1,75 mm çapındaki PLA filamentlerle üretim yapıyor.

Buccaneer’in kurulumu çok kolay, bu sayede bireysel kullanıcılar bile kutuyu açtıktan birkaç dakika sonra Buccaneer’i kullanmaya başalayabiliyor. Tabi ki Buccaneer’i kullanmak da aynı şekilde basit. Sahip olduğu anlaşılır ve fonksiyonel yazılımı sayesinde 3D modelleri kolayca üretebiliyorsunuz. Modelleri isterseniz Buccaneer’e ait zengin hazır 3D model kütüphanesinden ücretsiz olarak indirebilir isterseniz kendiniz oluşturabilirsiniz.

Buccaneer Türkiye distribütörü olan miniFAb firması ayrıca 3D yazıcıların okullarda kullanımını sağlamak amacıyla Geleceği Yaz isimli bir proje başlattı. Geleceği Yaz Projesi ile okullarımıza hem 3 boyutlu yazıcılar hem de bunların kullanımına yönelik eğitim içeriği sağlanıyor. Proje kapsamında, dünyanın kullanımı en kolay 3 boyutlu yazıcılarından biri olarak gösterilen Buccaneer marka cihazlar uygun maliyetlerle temin ediliyor. Bunun yanında, uluslararası uzmanların desteğiyle hazırlanan eğitim paketi sayesinde öğrencilerin 3 boyutlu yazıcı teknolojisini en iyi şekilde tanıyıp kullanabilmesi hedefleniyor. Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik iki farklı seviyeden oluşan söz konusu eğitim paketi, sunumlar, ders notları ve videolardan oluşan zengin bir içeriği kapsıyor.

34894_rKSpnATTmDGBRgOm

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!