Acer’dan Oyunculara Özel Monitörler


Acer özellikle geçtiğimiz yıldan bu yana monitör piyasasında varlığını hissettiren Predator Z1 monitör serisine üç yeni model daha ekledi.

Oyunculara hedef alan yeni monitörler kavisli ekran yapılarıyla dikkat çekerken, yine kullanılan renk seçenekleri tam da oyuncu odaklı.

AOC ’den Oyunculara Özel Top Rate Monitör!

AOC, oyunculara yönelik olan AGON serisinin ilk top class oyun monitörü AOC AG271QX’i oyunculara…

27, 30 ve 31.5 inç büyüklüğünde 2560x1080p çözünürlüklü VA LIQUID CRYSTAL DISPLAY ekran ile donatılan monitör çözümlerinde kavisli yapı 1800R eğim değerine ulaşabiliyor.

21:NINE ekran formatına sahip Predator Z1 serisi monitörler 178 derece görüş açısı sunuyor ve Acer ’ın iddiasına göre Adobe sRGB renk gamının %100 ’ünü karşılayabiliyor.

16-04/29/acer-predator-z1-001.jpg

Yeni nesil monitörlerde dikkat çeken bir diğer husus ekran yenilenme hızları. 4ms tepki süresine sahip monitörlerden 30 inçlik type 200Hz, 27 ve 31.5 inçlik modeller ise 144Hz ekran yenilenme hızı sunuyor.

Oyuncu odaklı monitörler

Acer, Predator Z1 serisi monitörlerde Nvidia ile ortaklığa giderek Nvidia G-Sync görüntü teknolojisine yer veriyor.

Nvidia üretimi uyumlu GPU ’larla kullanıldığında devreye giren ekran teknolojisi, monitörün yenilenme hızını, grafik işlemci ünitesiyle senkronize ederek akıcı bir oyun deneyimi vaat ediyor.

Nvidia G-Sync  teknolojisi ayrıca oyun esnasında nesnelerin daha keskin ve canlı görünmesini sağlıyor.

USB 3.0 hub ve ortam ışığı sensörü özellikleriyle de dikkat çeken Acer Predator Z1 serisi monitörler haziran ayında Avrupa ’da raflarda olacak. Monitörlerin fiyatı 599€ ’dan başlayacak. 

:: Acer’ın oyuncu odaklı yeni monitörlerini beğendiniz mi?

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!