Activello WordPress Blog Teması


Activello, Bootstrap ön uç çerçevesini kullanarak, tamamen duyarlı ve mobil uyumlu hale getiren, temiz, minimal bir çok amaçlı WordPress blog geliştirici geliştiricisidir. Tema piksel mükemmel grafik ve tasarım özellikleri. Activello, içeriğinizi stil ile sergilemek için çeşitli özel widget’lar ve tam ekran kaydırıcıyla birlikte gelir.

Activello teması, yiyecek, seyahat, macera, fotoğrafçılık, kişisel, spor, kurumsal ya da diğer harika bloglar için çok esnek ve ücretsiz bir WordPress blog konusudur. Tema, WooCommerce, W3 Toplam Önbellek, İletişim Formu 7, Gravity Forms, Jetpack, Yoast SEO ve diğer pek çok ücretsiz ve premium WordPress eklentileri ile çalışacak şekilde optimize edilmiştir.

Activello teması oldukça basit bir blog temasıdır ve kurulumu ve kurulumu çok kolaydır, ancak burada hayatınızı kolaylaştıracak bazı ipuçları ve videolar bulunmaktadır. Bu temayla ilgili daha fazla bilgi için lütfen tema demosunu ve açılış sayfasına bakınız.

1. Activello Teması Nasıl Kurulur?

Burada, zaten barındırma ve WordPress’in yüklü olduğunu varsayarak, WordPress web sitenize Activello temasını yüklemeniz gerektiğini gösterecek kısa bir video yer almaktadır. Artık kendi WordPress web sitenizi nasıl oluşturacağınızla ilgili ayrıntılı kılavuzda bulabilirsiniz.

2. FrontPage’i Nasıl Kurarım ve Slider Etkinleştirin

Bu videoda, Activello tema demosundaki gibi, web sitenizin başlangıç sayfasını nasıl kuracağınızı öğreneceksiniz. Bu özellik sürgüsü ayarlarını da kapsar.

Bu tema için seçkin kaydırıcı, bu yayınları atadığınız yayınlara ve kategoriye dayanmaktadır. Herhangi bir mesajınız yoksa, kaydırıcıyı çalışmaz çünkü herhangi bir içerik görüntülenmez. Bu tema sürgüdeki sayfaları kullanmanıza izin vermiyor ve yayınları kullanmanız gerekiyor. Bu sonuçta bir blog teması.

3. Ana Menü Nasıl Kurulur

Activello teması, varsayılan WordPress Özel Menü işlevselliğine bağlı olduğundan, kurulum, diğer WordPress temalarıyla aynı şekilde çalışır. Daha fazla bilgi için, başlayacak olan bu kısa videoyu izleyebilirsiniz:

4. Widget’lar Nasıl Aktif Edilir, Nasıl Kurulur

Bu tema, kategoriler, son yayınlar, sosyal simgeler için 3 farklı widget ile birlikte gelir ve Jetpack ile gelen olanlar gibi bazı 3. parti widget’lerine bağlıdır. Abonelikler ve yaklaşık bölüm için Jetpack widget’ı kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen şu videoyu izleyin:

5. Instagram Widget Nasıl Kullanılır

Web sitenize Instagram feed’i eklemek için birçok yol vardır ve WordPress eklentisi deposunda bulunan ücretsiz Instagram eklentilerinden birini kullanabilirsiniz veya Activello tema demosu için kullandığımız SnapWidget’ı kullanın. Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki videoyu izleyin.

6. Sosyal Medya Simgelerini Nasıl Aktive Edersiniz?

Activello teması, sosyal bağlantıları ele almak için bu tema için özel olarak yapılmış özel widget ile birlikte WordPress özel menüsünü kullanıyor. Bir seçenek, web sitenizin altbilgisinde sosyal bağlantılara sahip olmaktır ve ikinci seçenekler, “Activello Sosyal Widget’i” kullanarak kenar çubuğunda bağlantılar oluşturmaktır. Bu kısa videoda, bu iki seçeneğin tümünü de kapsadık.

7. Logo Nasıl Yüklenir

Bu tema için 4 farklı logo, site açıklaması ve site başlığı seçenekleri bulunmaktadır:

  • Yalnızca Logo
  • Logo + Etiket Çizgisi
  • Sadece Başlık
  • Başlık + Etiket Çizgisi

Logo, site başlığı ve site açıklaması Görünüm >> Özelleştirme >> Site Kimliği ile değiştirilebilir. Daha fazla bilgi için lütfen bu videoyu izleyin.

 

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!