Adobe Yeni Bulut Servisi Document Cloud’u Tanıttı


Adobe bulut depolama servislerine yatırım yapmaya devam ediyor.

Daha önce Creative Cloud ve Marketing Cloud gibi bulut araçlarını duyuran şirket, üçüncü büyük bulut servisi Document Cloud‘u gün ışığına çıkardı. Document Cloud, öncelikle Adobe imzalı dosyaların bulutta depolanması ve paylaşılması üzerine yoğunlaşacak.

Adobe’nin bahsettiği üzere Document Cloud, Google Drive veya Dropbox gibi bulut depolama servislerine alternatif değil. Document Cloud şimdilik sunum ve dosya paylaşımı üzerine kurulu bir servis, en azından şimdilik. Bu yönüyle daha çok iş odaklı kullanılacağa benzeyen servis, yine Adobe imzalı Acrobat DC ile uyumlu çalışacak. Document Cloud ile birlikte tanıtılan Acrobat DC ise meşhur PDF okuma/düzenleme servisi Adobe Acrobat’ın yeni varisi olarak göze çarpıyor. Acrobat DC, dokunmatik ekranlarla uyumlu yapısıyla dikkat çekiyor.

Adobe tarafından 30 gün içinde kullanıma sokulacağı belirtilen yeni araçlara ayda 15 dolar ödemek şartıyla sahip olunabilecek. Daha önceden Creative Cloud veya Acrobat üyeliği bulunanların ise ücret ödemeleri gerekmiyor.

LOG

Etiketler

Dropbox google

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!