Alcatel’in 21 MP Kameralı Telefonu Idol 4 Pro’nun Özellikleri Belli Oldu


Akıllı telefon sektöründe çıkış yapmak isteyen ancak maalesef bu çıkışı Windows Phone kullanarak yapabileceğine inanan akıllı telefon üreticilerinden birisi, Alcatel, yeni telefonun modellerini tanıttı.

Alcatel Idol 4 Pro ve Idol 4 Pro Mini, aynı serinin farklı telefonları olmaların rağmen alışılmadık bir şekilde farklı işletim sistemlerine sahipler. Bu telefonlardan Idol 4 Pro Windows Phone ile, Idol 4 Pro Mini ise Android ile çalışıyor. Windows Phone kullanan Idol 4 Pro 5.5 inch, Android kullanan Idol 4 Pro Mini ise 5 inch ekran boyutuna sahip. Telefonların boyutlarında olduğu gibi özelliklerinde de Windows Phone kullanan modelin önde olduğunu görüyoruz. 

Idol 4 Pro Snapdragon 820 işlemciyle çalışıyor. 4 GB RAM, 64 GB dahili hafıza alanı ve 3000 mAh batarya kapasitesine sahip olan bu telefonda 21 MP arka, 8 MP ön kamera bulunuyor (iki kamerada da LED flash mevcut). Windows Phone işletim sistemiyle çalışan bu telefon Microsoft Continuum desteğine sahip.

Idol 4 Pro Mini’nin özellikleri ise diğer modeline göre biraz daha aşağıda kalıyor. MediaTek işlemciyle çalışan telefon (modeli ya 4 çekirdekli MT6738 olacak, ya da 8 çekirdekli MT6750), 5 inch 720p ekrana, 1 GB – 3 GB RAM seçeneklerine, 2400 mAh batarya kapasitesine, 8-32 GB dahili hafızaya sahip. Telefonun 13 MP ön, 5 MP arka kamerası mevcut. Özelliklerine bakarak orta sınıf telefonu olarak nitelendirebileceğimiz bu telefon, beklenmedik bir şekilde parmak izi okuyucusuna da sahip.

Her iki telefonun da satışa sunulma tarihleri ve fiyatları şimdilik bilinmiyor. Telefonların ilk olarak Amerika’da satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak: PhoneArena 

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!