Amazon’un Drone’ları Kanada’ya Emanet


Drone’larla teslimat hayalini gerçekleştirmek için canını dişine takan Amazon yılmamakta kararlı. ABD Federal Havacılık Kurulu’nun (FAA) katı kurallarından bunalan perakende devi, çareyi Kanada’ya sığınmakta buldu.

Bildiğiniz üzere Amazon, geçtiğimiz yıl testlerine başladığı drone’larla kargo taşımacılığı fikrini ticari anlamda bir türlü hayata geçiremedi. FAA’nın bu konudakisıkı denetim ve kuralları, Amazon’un şimdilikrakipleriniuzaktan izlemesine yol açtı. Bunda elbettesorumsuz drone kullanıcılarınında payı büyük. Ancak görünüşe bakılırsa hiçbir kural Amazon için engel teşkil etmiyor. Anavatanından beklediği desteği göremeyen perakende devi, biraz kuzeye, Kanada’ya “iltica” etmek suretiyle drone taşımacılığını geliştirmeye koyuldu.

Amerika sınırının yaklaşık 600 metre uzaklığında, Kanada’nın batısındaki British Columbia bölgesinde test uçuşlarına başlayan Amazon, yakın zamanda Kanada’da ticari olarak da uçuşlara başlamayı planlıyor. Kanada’nın bu konudaki esnek kuralları Amazon için bulunmaz nimete benziyor.

LOG

Haberin Tamamı İçin: http://www.log.com.tr/amazonun-dronelari…

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!