Android İçin Cortana Güncellendi!


Windows Mobile uygulamalarını iOS ve Android ile buluşturan ve daha iyi bir kullanıcı deneyim sunmak için çalışmalarına devam eden Microsoft”un, üzerine yoğunlaştığı uygulamalardan birisi de, kişisel asistanı Cortana.

Siri gibi rakipleri karşısında halen yolun başında bir kişisel asistan olan Cortana”yı her geçen gün geliştirmeye devam eden Microsoft, Android için yeni bir güncelleme yayınladı.

Gelin, şimdi Microsoft”un Cortana için Google Play Store”da yayınladığı güncellemenin detaylarına hep birlikte bakalım.

Microsoft, Cortana için yeni bir güncelleme yayınladı!

Yayınlanan güncelleme ile birlikte 2.9 sürümüne yükseltilen Cortana”nın tasarımında değişikliğe gidilerek, daha kullanıcı dostu bir arayüze kavuşması sağlanıyor.

Zira bir önceki sürümde üç ana sekmeden oluşan ve bu nedenle kafa karıştırıcı bir yapıya sahip olduğu yönünde kullanıcıların tepkisini alan uygulama, güncelleme sonrasında iki sekmeye indirgeniyor.

Komut vererek kolayca arama yapılmasına ve mesaj gönderilmesine imkan tanıyan Cortana”da Hatırlatıcı simgesi sağ üst köşeye taşınırken, kullanıcıların Anımsatıcı”ya kolayca ulaşması sağlanıyor.

Microsoft Cortana 2.9 sürümünü indirmek için tıklayınız.

Microsoft Cortana”nın yeni sürümüne Google Play Store üzerinden ulaşabilir veya yukarıda yer alan linke tıklayarak APK dosyasını indirebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!