Apple, Spotify’a Rakip Olmak İstiyor


Apple’ın, çevrimiçi müzik servisi Spotify’a rakip olabilmek için Beats ile ortak bir çalışma başlattığı iddia ediliyor. Apple, Beats Music ile Spotify’a rakip olabilir.

Apple,Beats Electronics’i satın almasıyla geçtiğimiz yıla damgasını vurmuştu.3 milyardolarödeyerek satın aldığı Beats Electronics ile Apple’ın kulaklık ve ses sitemleri üzerine yoğunlaşacağı tahmin ediliyordu. Ancak satın alma işleminin üstünden uzun zaman geçmesine karşılık Apple’dan yeni bir Beats ürünü veya yazılım haberi gelmedi.

Bugün New York Times’ta ortaya çıkan habere göreAppleileBeatsortak çalışma yapmaya hazırlanıyor. Hali hazırda bulunan çevrimiçi müzik hizmeti verenBeatsMusicuygulamasını geliştirmek için yoğunlaşan Apple’ın,Spotify’a rakip olmak istediği söyleniyor. Beats Music servisininiOS8.4ile sisteme entegre edileceği, Beats Music’te ünlü artistlerin özel albümlerinin olacağı ve bu sayede müzik severlerin uygulamayı kullanmaya yönlendirileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Spotify’ın müzik piyasasında son dönemlerde önemli bir rol oynamaya başladı. Müzik severlerücretsizolarak çevrimiçiSpotify’dan müzik dinleyebiliyor. Tahminlerimize göre ücretsiz Spotify servisi, Apple’ıniTunesStore’daki müzik satışlarını etkiliyor. Apple da bu duruma karşı tedbir almak içinBeats Musicile karşılık verebilir.

ShiftDelete

Haberin Tamamı İçin: http://shiftdelete.net/apple-spotifya-ra…

Etiketler

iPhone

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!