Araç kiralama’ya VİVİ geldi


2011 yılından beri mobil uygulama geliştiren UGR Teknoloji, Zil Sesleri uygulaması ve I’m Jack mobil oyunundan sonra web üzerinden geliştirdiği son projesi Vivi markası ile büyük yankı uyandırmaya devam ediyor. 2015 yılı mart ayında aktif olarak faaliyet gösteren www.vivi.com.tr, online araç kiralama portalı olarak hizmet veriyor.

Sistem üzerinden 4 adımda araç kiralamak mümkün;
Öncelikle aracı kiralamak istediğiniz lokasyonu ve tarihi seçiyorsunuz. Arama sonunda karşınıza hızlı bir şekilde çıkan uygun araçlar içerisinden seçiminizi yapıyorusunuz. Daha sonra sürücü bilgilerinizi girip, ön ödeme yaparak aracı rezerve edebiliyorsunuz. Rezervasyon yaptığınız taktirde, rezervasyon formunda size aracı teslim edecek müşteri temsilciniz ve iletişim detaylarına erişiyorsunuz.

Vivi’nin çalışma şekli ise şöyle;
Vivi’nin anlaşmalı olduğu rent a car firmalarının tüm fiyatlandırma politikası, çalışma şartları, araç teslimat noktaları, teslimat saatleri, araçları ve araç müsaitlikleri sistemde gerek api servisleri gerek yetkilileri tarafından kontrol altına alınıyor. Bu sayede, siteye araç kiralamak için giren kullanıcı arama yaptığında karşısında en uygun ve müsait aracları görüyor.

Sistemin önemli avantajları;

 • Araç kiralama sitelerini tek tek gezmektense, tek bir site üzerinden güvenli rent a car firmalarına tek tıkla ulaşabilir, fiyatlarını ve araçlarını karşılaştırabilirsiniz.
 • Tedarikçi firmalar arasındaki rekabet size daha uyguna araç kiralama imkanı sunmakta, firmaların liste fiyatlarınında altında araç kiralamak mümkün.
 • Her oto kiralama firmasının farklı kiralama şartları olmasına rağmen, Vivi kendi tedarikçileri ile arasında sözleşme yaptığı için; Kasko-Sigorta koşulları, Araç depozito bedeli, ehliyet süresi, sürücü yaşı gibi önemli kriterlerin yanı sıra başınıza gelebilecek tüm durumlar için müşterilerine standart bir kiralama koşulu sunmayı başarmış.
 • Rezervasyon değişikliği ve iptali her şey tek tık ile kontrol altında. Telefon ile aramak, mail atmak Vivi ile mazide kaldı.
 • Her ne kadar tedarikçi firmanın arabasını kiralasınızda, vivi her türlü sorunda yakından sizi takip ediyor. Kiralamanız bittiğinizde size gelen anket ile firmaya puan verebiliyorsunuz. Ve bu puanlar arama sonuçlarına doğrudan etkilediği için tedarikçi firmalar tarafından müşteri memnuniyeti daima ön planda oluyor.
 • Kiralama ofisinize gitmenize gerek yok, aracı adresinize mi istiyorsunuz? Hiç sorun değil, aracı kapanıza kadar getiriyorlar ve araç teslim formunu kapıda imzalayabiliyorsunuz.
 • Tüm yaptığınız işlemde hem firma temsilcisi hemde siz sms ve mail ile bilgilendiriliyorsunuz. Bu sayede olabilecek hata payı en aza inmiş oluyor.
 • Ekonomik, Orta, Üst, Lüks, Premium gibi tüm araç gruplarında ve neredeyse tüm illerde online araç kiralama hizmetini almak mümkün.

Vivi’den gelen rapora göre;

 • 2014 yılında acılmasına rağmen, 2015 başında Alexa Türkiye’de ilk 100.000 de değilken, 1 sene içinde ilk 10.000’e girmeyi başardı.
 • 2015 yılında 4000’ün üzerinde rezervasyon ile 30.000 günün üzerinde araç kiralama işlemi gerçekleştirildi.En çok Hyundai i20, Opel Corsa, Renault Symbol, Fluence ve Fiat Linea aracına talep oldu.
 • Araç teslimatlarının %50’si havalimanında, %30’u adres tesliminde ve %20’si kiralama ofisinde gerçekleşti.
 • Sistemdeki tedarikçi firmalarının puan ortalaması 8.2/10.
 • %20’si yabancı turist iken, %40’unun yerli turist, %40 oranında yerel halk araç kiraladı.
 • Sezona göre değişen il yoğunluğu hiç bir zaman İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nın tahtını sallayamadı.
 • 2016 nisan ayında android ve apple store mağazalarında vivi uygulamasını bulmanız mümkün olacak.

vivi-homepage

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Ali Han

Çarşamba Haziran 8th, 2016

Bayramda araba lazım, bu siteden daha önce kiralamış olan var mı ? 80 TL ye dizel korsa buldum, güvenilir mi. acil yanıt lütfen, teşk

Antalya Araç Kiralama

Cuma Aralık 2nd, 2016

Araç kiralama firması olarak Antalya tatillerimde Yüce Rent a Car ‘ı tek geçerim, samimi ve profesyoneller.

Ayşenur

Perşembe Şubat 9th, 2017

Yaz için şimden rezervasyon yaptık bakalım inş sıkıntı yaşamayız

Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!