Barack Obama’nın BlackBerry Yerine Kullandığı Akıllı Telefon Belli Oldu!


Obama’nın yıllardan beri BlackBerry kullandığını ve bu telefona özel bir tutkuyla bağlı olduğu biliniyor. Artık küresel dünyaya ayak uyduran ve akıllı telefona geçiş yaptığı açıklanan Başkan Obama’nın BlackBerry yerine hangi telefonu seçtiği ortaya çıktı.

Haberi ilk duyduğunuzda ‘kesin iPhone 6s ya da Galaxy S7 falan almıştır’ diye düşünmüş olabilirsiniz fakat yanılıyorsunuz: Başkanın tercih ettiği telefon Galaxy S4. Jimmy Fallon Şov’a konuk olan Obama telefonun hangi marka olduğundan bahsetmiş olmasa da SamMobile’a göre başkan, DISA’nın DMCC-S programıyla desteklenmiş ve hacklenmesi neredeyse imkansız hale getirilmiş Galaxy S4 modelini kullanıyor.

Disa’nın Mobil Uygulama Mağazası’nda, kullanıcı tarafından yapılan ayarlarla kameranın erişime kapatılması ve ek güvenlik gibi katmanlar yer alıyor. Muhtemelen bu  özelliklerin entegre edildiği Galaxy S4, aslında tam olarak bir akıllı telefon işlevi görmüyor. Zaten Başkan’a korumaları, güvenlik nedeniyle telefonun fotoğraf çekme, müzik dinleme ya da mesaj atma gibi fonksiyonlardan yararlanamayacağını belirtmişti

Başkan olmak böyle bir şey işte. Eğer gezegenin en önemli ülkelerinden bir tanesinin başkanlığını yapıyorsanız, bu tarz fedakarlıklara katlanmak zorunda kalabiliyorsunuz. 

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!