“Be like Bill” akımı hızla yayılıyor


2016 yılının ilk meme’i çılgınlar gibi yayılıyor. 9Gag’de doğan ve hızla yayılan “Be Like Bill” akımı 2016 yılının başlarında meydana çıkan ve şu anda bir çok ülkede yayılmaya başlayan bir viral haline geldi.

Kahramanımız Bill, idealist bir şekilde davranan ve bunu yaparken insanların davranışlarını eleştiren bir çöp adam karakteri.

Genellikle çevrenizdeki insanlara yapmamalarını söylediğiniz şeyleri “yapmayan” ve bu nedenle “akıllı” olarak adlandırılan bir karakter. Oldukça hızlı popülerleşen Bill Arapça versiyonuyla Arap internet kullanıcılar arasında da yayıldı. Bill’e çok yakın olan “Bilal” adındaki karakter o kadar hızlı benimsendi ki 10 ocakta açılan Facebook sayfası 3 günde 200.000 kullanıcıya ulaştı.

Türkiye’de de Bill sanırım Ahmet olarak yer almaya başlayacak zira ben bu yazıyı hazırlarken incicaps instagram hesabından içerik olarak bir örnek girdi. Bakalım Türkiye’de de hızla yayılacak mı?

A photo posted by incicapsler (@1ncicaps) on Jan 17, 2016 at 4:19am PST

Sonuç olarak “Bill is smart, be like Bill!”

Be like bill… pic.twitter.com/1f8wdCPF9b

— TheSPORTbible (@TSBible) January 15, 2016

Let’s all be like Bill 🙇🏼 pic.twitter.com/xdipJDi2cj

— Madting Sad (@motivatedmikez) January 12, 2016

Be like bill meme – All the be like meme you will find on the internet- LOL collection #funny #LOL pic.twitter.com/h0Xn3JbLTN

— Nazi Jokes (@NaziJokes11) January 17, 2016

Her zaman olduğu gibi Bill’den nefret edenler çıktı ve 9Gag’de Bill’i gömdüler. Akıllı Bill, seni özleyeceğiz.

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!