“Bilgisayarını Açık Tut, Para Kazan” Diyen Kairos, 25 Milyon Dolar Kazanmış!


Son dönemlerde eminim kendisinin Kairos‘ta çalıştığını iddia eden birileri ya da el afişleri görmüş olmalısınız. Hatırlamadıysanız “Bilgisayarını 10 saat açık tut, para kazan” sistemini söyleyince aklınıza gelecektir.

Bu sistemi Türkiye’de yaygınlaştıran Kairos’un bir saadet zinciri olduğu Hürriyet‘in Dinçer Gökçe imzalı haberinde iddia ediliyor. İşin garip tarafı ise Londra’da bulunan şirketin kayıtlarına göre Kairos Teknoloji, Temmuz 2014’te kurulmuş ve şirkette sadece iki personel görünüyor. Aslında bir tabela şirket konumundaki Kairos’un adresi her ne kadar Londra olsa da telefon numarasına bakacak olunduğunda bu numaranın ise Ukrayna’ya ait çıkması ise insanı işgillendiriyor elbet. Buradan ulaşılan bilgilerde ise şirketin Ukraynalı bir çift tarafından sahip olunduğu görünüyor. Kayıtlara göre bu çiftin, Kairos gibi onlarca şirketin kurucusu oldukları da ortaya çıkmış.

Aynı zamanda Türkiye içinde bakanlıktan alınmış doğrudan satış belgesi de bulunmuyor. Hikmet G., Hakan S., Barış Ö., Atilla S., Tayfun U. ve Taner Y. gibi liderleri bulunmakta. Bu sayı büyük ihtimalle yüzlerce farklı kişilerden oluşuyor. Toplamda 25 Milyon Dolar gibi gelir elde eden Kairos, çeşitli otellerde yaptığı toplantılar ile edindiği üyelerden ev, araba ortaya koyacak kadar sağlam bir gelir elde etmiş.

“Kairos Teknoloji, dünya devi kimi şirketlerin verilerinin güvenli bir biçimde korunmasını sağlıyor. Kairos’a teslim edilen şirketin verileri, Kairos’un sunucularında tutuluyor, bu verilerin şifreleri ise dünyanın çeşitli yerlerindeki üyelerin bilgisayarlarında tutuluyor. Böylece, bu verilere yönelik bir siber saldırı imkânsız hale geliyor.” şeklinde bilgi verilen Kairos, Türkiye’deki eğitim toplantılarında ve paylaşımlarda, kendileri ile çalışan çeşitli firmaların isimleri de paylaşılıyor. Nissan Motors, DHL, Dunlop gibi birçok sağlam firmadan bahseden firmanın daha baştan Nissan ve DHL’e sorulduğunda ise “Biz böyle bir firma (Kairos) ile çalışmıyoruz. Dahası tanıdığımız bir firma bile değil. Veri koruma hizmetini bu şekilde almamız da söz konusu olamaz” yanıtı verilmiş.

Yine Hürriyet’e göre, üyelik sistemlerinde standart paket için girişte 125 Dolar yatıran kişi ayda 26, yılda ise 312 Dolar kazanıyor. En yüksek paket olan, ‘platin’ paketi ise 2.777 Dolar. Bu paketi alan kişiler ayda 578, yılda 6.936 Dolar kazanıyor. Platin paket sahiplerine yıllık 7.000 Dolar‘ın yanı sıra, her ay 200 dakikalık konuşma paketi de bonus olarak veriliyor. Konuşma paketi için “Kriptolu, takip edilemez, dinlenemez” deniliyor.

Aynı zamanda üye getirme sistemiyle %15 komisyon da alacağınız ağda toplamda çok ciddi paralar kazanabileceğiniz söylenmekte. Böylece bu işe giren kişiler daha fazla para için çevresini de ikna ederek bu işe girmeye çalışıyor. 24 Temmuz‘da Ankara ATO Congresium‘da yapılacağı söylenen toplantıda da görünüşe göre bu sistem üzerinden insanlar avlanmaya devam edilecek.

Buradan hareketle bizle bu sistemin güvenli olmadığını belirtelim. Sizin bilgisayarınıza erişim izni vereceğiniz kişiler PC’nizdeki gizli bilgilerinizi alabilecekken aynı zamanda size sunucu olarak kullanıyoruz derken illegal işler için de sunucu olarak kullanırsa yanabilirsiniz. (Çocuk pornosu, çalıntı kart vb bilgiler) Bakalım ilerleyen zamanlarda Kairos ile alakalı neler ortaya çıkacak. Ancak siz bu konuda dikkatli olmaya devam edin. Bu arada Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, konuyu incelemeye aldığını da duyurduğunu hatırlatalım.

Kaynak: Hürriyet
Fiyat performans canavarları Meizu Pro 6 ve Meizu M3 Note Türkiye’de satışa çıktı! Etiketler : #kairos

Etiketler

kairos

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!