Counter Strike: Global Offensive ve Skinler


Online yani çevrim içi olarak oynanabilen CS:GO bir aksiyon oyunu olup Valve ve Hidden Pth Entertainment sayesinde yazılımı yapılmış ve sanal oyun dünyasına adını yazdırmıştır. CS’nin açılımı Counter Strike iken GO’nun açılı ise Global Offensive olarak ifade edilmektedir. Birinci şahıs nişancı aksiyon türü oyunlar arasında konsept olarak en gelişmiş oyunlardan olan CS:GO, Microsoft Windows, PlayStation3, Mac OSX ve Xbox bulunan bilgisayarlarda sorunsuz olarak çalışmaktadır. Bu yazımızda size popgi counter strike konularından alıntılama yaparak bilgi sunacağız.

Birden fazla oyuncu ile oynanabilen bir oyundur. Oyun başlamadan önce oyuna katılacak olan oyuncular iki farklı grupta ekipler oluştururlar. Terörist veya terörle mücadele ekipleri olarak kurulan bu ekiplerden herhangi birinin seçilmesi ile oyun başlamış olmaktadır. Terörist ekiptekiler, terörle mücadele ekiplerini yok etmek için bombalar tuzaklarken terörle mücadele ekipleri de bu bombaları bularak imha etmek için mücadele vermektedirler. Yıkım haritaları denilen bu yerlerde terörle mücadele ekipleri sadece kurulu bombaları imha etmeye çalışmazlar aynı zamanda terörist ekiptekileri bombaları kurmadan yakalamaya da çalışırlar. GO isimli oyunun son sürümünde oyuna bir modül daha eklenmiştir. Arms Race (Silah Yarışı) adıyla eklenen yeni modül sayesinde oyundaki haritalar yeni haritalar eklenmiştir. Oyundaki haritalara verilen isim Counter Strike yani CS’dir. Oyuna başladıktan sonra oynanan her turu tamamlamak ve bir üst tura geçmek için gerekli olan şart her iki taraf için de aynıdır. Diğer ekibi tamamen imha etmek ve ortadan kaldırmak. Oynanan turda yok edilen oyuncuların yeniden oyuna katılabilmesi için bir üst turun başlamasını beklemeleri gerekmektedir. Bir önceki turda ne kadar iyi performans gösterilmişse sonraki turda alınabilecek silah ve ekipman da o kadar fazla olmaktadır.

 CS:GO Oyunundaki Modlar

Oyunda mod olarak tabir edilen ve oyunu farklı senaryolarla yani başka bir konsepte oynamaya yarayan modüller bulunmaktadır. Bu modlar şunlardır: Klasik ve Rekabetçi mod, Ölüm Maçı, Silah Yarışı, Yıkım. Bu modlardan Klasik ve Rekabetçi mod kendi içinde alt senaryo ile oynanabilmektedir. Bu senaryolar şunlardır: Bomba Senaryosu, Rehine Senaryosu.

Rekabetçi Modülü: Rekabetçi modülünün diğer oyun seçeneklerine göre farklı bir özelliği daha vardır. Bu nedenle bu oyun için özel bir başlık açtık. Bu özellik oyundaki rütbe sisteminin sadece Rekabetçi Modülünde olmasıdır. Rütbe sistemi sayesinde oyuncular oynadıkları oyunu kendilerine denk rakipler ile oynamaktadırlar. Ekip seçimi yaparken Rekabetçi Mod bu uygulamayı kendiliğinden gerçekleştirir. Bu özellik oyuna Global Offensive sayesinde eklenmiş bir özelliktir.

CS:GO Skinleri

CS:GO oyununu öncekilerden ayıran bir özellikde oyun içinde kullanılabilen silah skinkleri (desenleridir.) Silah skinleri 00.1$ ila $5.000 dolar üzerine kadar değişebilmektedir. En pahalı skinler kırmızı renk ve altın rengine sahip olan nadir öğelerdir. Bıçaklar en pahalı skinler gurubundadır. Oyun içindeki en pahalı skinleri içncelemek için Most Expensive CSGO Skins üzerinden inceleme yapabilirsiniz. Oyuna gelen her yeni operasyon ile birlikte oyuna kominite tarafından üretilmiş yeni skinler katılmaktadır. Oyun içi skinler Steam üzerinde satılabilir ya da satın alınabilir.  Skinler belli bir borsa düzeninde fiyat aralığına sahiptirler. Fİyatlar değişkenlik göstermektedir.

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!