Dünden Bugüne Galaxy S Serisi [İnfografik]


Samsung, amiral gemisi Galaxy S cihazlarının özellikleri sergileyen infografik yayınladı. Gelin dünden bugüne Galaxy S serisine bir göz atalım.

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung, 2010 yılında amiral gemisi serisinin başlangıcı olan Galaxy S’i duyurmuştu. Android 2.1 Eclair ile gelen bu telefon Apple’ın iPhone cihazına rakip olmak için geliştirilmişti.

Samsung daha sonra 2011 yılında gelişmiş özelliklere sahip Galaxy S2cihazını duyurmuş ve büyük beğeni toplamıştı. Samsung, Galaxy S2 ile iPhone’un tahtını oynatmayı başarmıştı. Firma 2012 yılında Android 4.0 ICSyüklü ve S Voice asistanı ile gelen Galaxy S3 cihazını tanıttı.

Samsung, rekabetin artmasından sonra 2013 yılında Galaxy S4 ile çıtayı biraz daha yükseltti. 13 Megapiksel kamera ile gelen Galaxy S4 o yıla damgasını vurmuştu. 2014 yılında ise su geçirmez sertifikalı ve parmak iziokuyuculu Galaxy S5 karşımıza çıkmıştı.

Ve herkesin merakla beklediği Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, MWC 15etkinliğinde gün yüzüne çıkmıştı. Özellikleri ile büyük ilgi uyandıran Galaxy S6, serinin en yenilikçi ve en farklı tasarımına sahip olan cihazı olarak firma tarihine damgasını vurdu.

ShiftDelete.Net

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!