En Popüler Windows Telephone Telefon Değişti


Microsoft tarafından geliştirilen Windows Phone işletim sistemi mobil dünyasında beklenen patlamayı bir türlü gerçekleştiremedi. Tam tersi son dönemde pazar kaybı yaşanırken, Windwos Phone tabanlı akıllı telefon satışları dibe vurdu.

Lumia 950/950 XL Satışları Beklentileri Veremedi

Home Windows 10 Cellular güncellemesi ve tepe modeller Lumia 950/Lumia 950 XL ’ın satışa sunulması da Microsoft ’un derdine derman olamadı. Şirket son olarak Amerika ve Kanada ’da Lumia 950 XL satın alanlara Lumia 950 ’yi ücretsiz vererek benzeri görülmemiş bir kampanya süreci başlattı.

Lumia 950’yi Bedavaya Alın

Microsoft kimsenin beklemediği bir promosyon başlattı. Yazılım devi Lumia 950 XL modelini satın…

Tüm bunlar yaşanadursun, pazar araştırma şirketi AdDuplex gelenek haline getirdiği Home Windows Telephone işletim sistemine dair aylık raporunu kamuoyu ile paylaştı. Kuruluş tarafından yayınlanan rapora göre Home Windows Telephone ekosisteminin en popüler telefonu üç yıl sonra değişti.

 

Ve En Popüler Home Windows Phone Telefon Değişti

Uzun bir süredir platformun en çok tercih edilen telefonu konumunda bulunan Lumia 520 yerini Lumia 535 ’e bıraktı. Lumia 535 tüm Windows Phone tabanlı telefonlar arasında %12.5 ’lik bir dilime sahip. Lumia 520 yıllar geçmesine karşın %11.3 ’lük dilimle ikinci sırada yer almayı sürdürüyor.

Windows Telephone tarafındaki en popüler üçüncü telefon %8.3 oranla Lumia 630, dördüncü sırada ise benzer oranla Lumia 640 yer alıyor. 2012 yılında tanıtılan amiral gemisi telefon Lumia 920 ise listesinin onuncu sırasında yer alabildi. 

Microsoft Surface Phone Nasıl Olacak?

Microsoft Floor Telephone Nasıl Olacak?

Microsoft ’un yılan hikayesine dönen Floor Phone akıllı telefonu hakkında ciddi iddialar baş…

Rapora göre Microsoft hala Windows Phone tarafındaki baskın üretici. Platformda satılan telefonların %NINETY SEVEN ’lik diliminde Microsoft imzası bulunuyor. Home Windows 10 Cellular işletim sisteminin pazar payı %9.2 seviyesindeyken, telefonların hala %79.1 ’lik dilimi Windows Phone 8.1 işletim sistemiyle çalışıyor. 

:: Home Windows Phone cephesinde yaşananlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!