Eren Özağırın kurucularından olduğu İngiltere merkezli PushDoctora 8,2 milyon dolar yatırım geldi


Doktorlara uzaktan ulaşım sağlayan teşebbüslere yeni bir yatırım daha geldi. İngiltere merkezli PushDoctor, 8.2 milyon dolar yatırım aldı. PushDoctor‘un kurucu ortaklarından biri Eren Özağır.

Kısaca özetlemek gerekirse PushDoctor, doktorlarla görüntülü müzakere yapmanızı sağlayan bir teşebbüs. Rastgele bir vakit için buluşma talebi girip uygun bir doktor ile mobil aletiniz veya bilgisayarınız üzerinden görüntülü görüşme yapabiliyorsunuz. Görüşmeler 10-30 dakika arasında sürüyor.

Bilhassa doktor tavsiyesi şart olan acil vaziyetlerde 7/24 bir doktora erişme talihi sunan PushDoctor, 3 dakika gibi kısa müddette gelen randevu taleplerine cevap verebilmeyi amaçlıyor. Bu hedefe de 7 bin doktorluk bir randevu havuzuyla erişmek istiyor.

Önceden 1,2 milyon dolar tohum yatırımı alan PushDoctor’un yeni yatırımına Oxford Capital Partners ve Draper Esprit öncülük etmiş.Partech Ventures de katıldığı yeni yatırım meblağı Pushdoctor tarafından data analizi, işbirlikleri ve pazarlama için kullanılacak.

Eren Özağır: Çeşitlilik, hız ve görüşme başına ödeme avantajı sunuyoruz

Eren Özağır – Pushdoctor

PushDoctor, bir çok değişik ihtisas alanından doktorlara erişmeyi sağlıyor. Kurucu ortak ve CEO Eren Özağır, kullanıcılara geniş bir yelpaze sunmanın ve hızlı iletişim seçeneğinin ehemmiyeti üzerinde duruyor. Özağır, Dr Now ve Babylon Health gibi örneklerin aksine abonelik değil, görüşme başına fiyatlandırma yaptıklarını da ilave ediyor.

PushDoctor, ebeyevnler ve ebeveyn olma yolundaki gençlerden ciddi bir talep görüyor ve bu alandaki ehemmiyetli bir boşluğa parmak basıyor. Çünkü doktora gitme olanağı veya isteği olmayan vaziyetlerde PushDoctor’un reddedilemeyecek bir hizmet sunduğu söylenebilir.

Böyle bir girişime Türkiye’deki legal şartlar ne ölçüde müsaade eder bilmiyorum fakat önümüzdeki dönemde bu alanda yerli girişimler çıkarmaya çalışmanın ihtiyaç duyulan olduğu kanınındayım. Kuzey Avrupa’da Meedoc gibi başarılı bir sözgelimi bulunduğunu da ilave edeyim.

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!