Facebook BlackBerry Platformundan Çekiliyor


Akıllı telefonların telefon sektörünü ele geçirmesiyle birlikte bazı üreticiler büyük bir düşüş yaşadı. Nokia, Motorola ve BlackBerry‘yi örnek olarak verebileceğimiz bu telefon üreticileri her geçen gün müşteri kaybetmekle kalmadı, aynı zamanda akıllı telefon sektörünün öncülerine de yetişemediler.

Sektördeki varlığını lükslüğüyle devam ettirmeye çalışan ve Android işletim sistemini kullanarak ilerlemeyi tercih eden BlackBerry, özel mesajlaşma platformu sayesinde bir zamanların en çok tercih edilen telefon üreticisiydi fakat şu anki durumuna bakarak bunun geçmişte kaldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

BlackBerry’nin Android’e geçmesinin ardından geride bıraktığı BlackBerry OS isimli işletim sistemi, son günlerde darbe üstüne darbe almaya devam ediyor. Son olarak Whatsapp’ın desteğini çektiği işletim sistemi, şimdi de Facebook tarafından yalnız bırakılıyor. Hala bu işletim sistemini kullanan binlerce kişinin olduğunu söyleyen ve konuyla ilgili açıklama yapan BlackBerry yetkilileri: “Facebook’u ve Whatsapp’ı kararlarından vazgeçirmek için çok çabaladık ancak maalesef kararları kesin. Bu durumdan şikayetçi olan kullanıcılarımızın #ILoveBB10Apps hashtag’inden tepkilerini göstermesini istiyoruz. Kullanıcılarımızı asla yarı yolda bırakmayacağız ve bizi seçtikleri için elimizden geleni yapacağız. Alternatif uygulamalar içi aramalarımız devam ediyor” şeklinde açıklamalar yaptılar.

Kaynak: TheNextWeb 

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!