Facebook, Çatısında 9 Dönüm Bahçesi Olan Rüya Ofisine Taşındı


Sosyal ağ devi Facebook, uzun bir süre kullandığı ofisinden geçtiğimiz haftasonutaşındı.Menlo Park‘da yer alan yeni ofis, hayranlık uyandıran mimarisi ve çalışanlarına sunduğu imkanlar ile oldukça etkileyici görünüyor.

Facebook’un 21 metre yüksekliğindeki bu binasının çatısında9 dönümlükbir yeşil alan bulunuyor. Söylenenlere göre çalışanlar burada stres atıyor ve düşünmek için fırsat buluyorlar. Park içerisinde 400’den fazla ağacın yer aldığı belirtiliyor.

430 bin metrekarelik alana konumlanmış binanın içerisine girildiğinde genişbir alanla karşılaşılıyor. Tamamen boş ve dev bir alandan oluşan bina, bu yapısıyla çalışanların birbirleri arasında iletişim kurmasını kolaylaştırıyor.FrankGehry tarafından dizayn edilen binanın 2 bin 800’den fazla çalışana ev sahipliği yapacağı belirtiliyor.

Tasarım aşamasında 15’den fazla tasarımcıyla çalışıldığı belirtilen binanın Facebook’un şeffaf yapısını temsil ettiği söyleniyor. Frank Gehry’nin belirttiğine göreMark Zuckerberg, bu binanın çok fazla farklı görünmesini istememiş ve sade bir tasarım yapılması yönünde Gehry ile konuşmuş. Sonuçta da her açıdan harika görünen bu bina çıkmış.

Etiketler

Facebook

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!