Galaxy Note 5 Android 6.0 güncellemesi sorunlu mu?


Samsung geçtiğimiz günlerde Kamboçya’da Galaxy Note 5 kullanıcılarını Android 6.0 güncellemesiyle buluşturdu. Fakat gelen haberler işlerin pek de yolunda gitmediğini gösteriyor. Android 6.0 Marshmallow ile ilgili genel bir sorun olsa gerek, LG G4’ün ardından Galaxy Note 5 kullanıcıları da güncelleme sonrası hızlı pil tüketimi ve farklı sorunladan şikayetçi.

>> Galaxy Note 5, Android 6.0.1 güncellemesi başladı

SamMobile sitesinde yer alan habere göre Galaxy Note 5 Android 6.0 güncellemesini resmen alan ve beta sürecine katılan kullanıcılar pilin hızlı tükenmesinden muzdarip. İrili ufaklı sorunların yanı sıra Android 6.0.1’in ardından Galaxy Note 5 kullanıcıları Gear VR sanal gerçeklik gözlüyle ilgili de sorunlar yaşıyor. Kimi kullanıcılar güncelleme sonrası sanal gerçeklik gözlüğünü çalıştıramadıklarını bildiriyor.

Güncellemenin şu ana dek global pazarda yayınlanmaması (Sony, LG ve birçok marka için geçerli) Samsung’un Android 6.0 güncellemesiyle ilgili sorunlar yaşadığının bir göstergesi olabilir. Detayları aktarmaya devam edeceğiz.

Not: Kamboçya için yayınlanan Android 6.0.1 güncellemesini Galaxy Note 5 telefonuma yükledim. Yaklaşık 24 saatlik deneyimlerinden kısaca söz etmek gerekirse; öncelikle pil konusunda bir sıkıntı yaşamış değilim. Hatta Android 5.1.1’e göre daha iyi durumda diyebilirim. Arayüz tarafında ufak dokunuşlar, animasyon ve akıcılık TouchWiz’e sınıf atlatmış diyebilirim ve kullanım deneyimi güncelleme sonrası önemli ölçüde gelişti.

LG G5’e yakından bakalım

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!