Galaxy Note 5 Android 6.0 Türkiye Güncellemesi Yükleme Talimatı


Samsung amiral gemisi telefonlarından Galaxy Note 5 Android 6.0 Türkiye güncellemesini geçtiğimiz günlerde kullanıcılarla buluşturdu. Güncelleme, Android 5.1 yüklü tüm Galaxy Note 5’lere ulaşırken, daha önce Irak ya da Kamboçya için yayınlanan Marshmallow yazılımını yükleyenler ise Türkiye güncellemesinin yükleme işlemini ancak elle gerçekleştirebilir.

Alt bölümde yayınlamış olduğumuz rehber eşliğinde Galaxy Note 5 telefonunuza Türkiye için yayınlanan Android 6.0 güncellemesini yükleyebilir. 

Yükleme talimatına geçmeden önce birkaç hatırlatmada bulunmak istiyoruz;

-Öncelikle yükleyeceğiniz yazılım Samsung tarafından resmi olarak dağıtılan bir firmware olduğu için telefonun garantisini hiçbir şekilde etkilemeyecektir. 

-Yükleme işlemi sonrası bilgileriniz silinmiyor, fakat her ihtimale karşı yedekleme yapmanızı öneririz. Yedekleme işlemini gerçekleştirdikten sonra telefonu fabrika ayarlarına alıp yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 

-Yükleme işlemi tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. 

  

 Galaxy Note 5 Android 6.0.1 Yükleme Talimatı

Yükleme talimatı detaylı olarak verilmiştir. Eğer ROM yükleme işinde tecrübeliyseniz bu işlemler birkaç dakikanızı alacaktır. 

1- Buradan  (üyelik gerekiyor) Galaxy Note 5 için yayımlanan yeni ROM’u indirin

2- Buradan Odin (3.10.7 numaralı sürümü) ROM yükleme aracını indirin.

3- İndirdiğiniz ROM ve Odin dosyasını ZIP’ten çıkarın, masaüstüne ya da masaüstünde açtığınız bir klasöre taşıyın. 

4- Telefonunuzu kapatın. Telefonunuzda Home + Güç + Ses Kısma tuşlarına aynı anda basarak Download modunu açın. Karşınıza gelen uyarıyı ses yükseltme tuşuna basarak geçin. Telefonunuz şimdi Download Modu’nda.

5- Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bağlıyorsanız bir süre Driver’ların yüklenmesini bekleyin. Dilerseniz direkt buradan Samsun Mobile Driver’ı indirebilirisiniz. Telefon ve Odin arasındaki bağlantı sağlandıktan sonra indirdiğiniz ROM dosyasını (tar ya da md5 uzantılı tek dosyayı)  Odin üzerinde yer alan AP bölümüne yerleştirin. ID:COM yazan bölümün altındaki kutucuklarda com port numarası belirecektir.

Not: Odin üzerinde re-partition bölümü işaretli olmayacak.

6-Start butonuna tıklayın ve ROM’un yüklenmesini bekleyin. Yükleme işlemi 3-5 dakika kadar sürecektir. Ayrıca ilk açılış her zamankinden daha uzun sürecektir. 

Uyarı: Bu işlemden sonra eğer telefonunuz sürekli açılış ekranında kalıyor ya da durduruldu hatası alıyorsa; telefonunuzu kapatın,  “Ses Açma + Home + Güç tuşuna basılı tutarak telefonu Recovery Mod’una  alın. Karşımıza çıkan menüden Wipe Data Factory Reset seçeneğine ses kısma tuşu yardımıyla gelin ve Güç tuşuna basın. İşlemi onaylamak için YES seçenğini seçmeniz gerekiyor. İşlem tamamlandıktan sonra Reboot System Now seçeneğine gelin Güç tuşuna basarak telefonu yeniden başlatın.

Sonraki sayfalarda Android 6.0 yüklü Galaxy Note 5’in ekran görüntülerine göz atabilirsiniz. (Görüntüler yesilcin.com sitesinden alınmıştır)

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!