Galaxy S6’nın Uygulamaları Silinebilecek


Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S6’da önyüklü olarak gelen uygulamaların silinebileceği XDA-Developers’ta ortaya çıktı.

Samsungtasarımıile dikkat çeken Galaxy S6 cihazlarını geçtiğimizMWC 15etkinliğinde tanıtmıştı. YenilenmişTouchWizarayüzü veAndroid 5.0 Lollipopsürümü ile yakında satışa sunulacak olan Galaxy S6’nın, kullanıcılara uygulama kaldırma bölümünde farklı bir opsiyon sunacağı ortaya çıktı.

XDA-Developersforumlarında yer alan bilgiye göre Galaxy S6 ile önyüklü olarak gelen Samsung ve Google uygulamaları cihazdan kaldırılabilecek. Örneğin Samsung’un sesli asistanS Voice’u kaldırıp Google’ın kendi sesli asistanını kullanabileceksiniz. Telefon hafızını kullanmadığınız uygulamaların işgal etmesinin önüne bu sayede geçilmiş olacak.

Samsung’un bu hamleyi yapmasını uzun zamandır bekliyorduk. Çünkü birçok kullanıcı cihaz ile önyüklü olarak gelen uygulamaları kullanmıyordu. Kullanılmayan sistem uygulamalarını kaldırmak için ise cihazaRootyapılması gerekiyordu. Samsung’un Root’suz kullanıcıları düşünüp böyle bir hamle yapması olumlusonuçlar doğuracaktır.

ShiftDelete.Net

Etiketler

android google Samsung

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!