Gecelik Modelleri


Türkiye’nin lider iç giyim sitesi www.Renklidolap.com, sizler için gecelik modellerini inceliyor. Gecelik modelleri, kadınların özel hayatlarındaki vazgeçilmezleridir. Gecelik modellerini kullanım amaçlarına, kumaş türlerine, veya tasarımlarına göre kategorilere ayırabiliriz.

Örneğin kullanım amaçlarına göre kategorize etmek gerekirse, klasik (günlük kullanım) ve fantazi gecelik modelleri diye ikiye ayırabiliriz.

Klasik, yani günlük kullanımda giyilen gecelikler, genelde fantazi amaçlı değil, genellikle rahat bir uyku çekmek isteyen, veya yalnızca güzel görünmek isteyen kadınlar tarafından tercih edilebiliyor. Bu gecelikler genelde derin yırtmaç veya dekolte içermez, transparan değildirler. Penye ve saten kumaştan üretilen klasik gecelik modelleri en çok talep görenlerdir. Özellikle penye gecelik modelleri, kumaşlarının kalınlıkları ve pamuk oranı nedeniyle daha sağlıklıdır ve soğuğa karşı saten geceliklere göre daha koruyucudur.

Fantazi gecelik modelleri, klasik gecelik modellerinin aksine daha seksi görünmek amaçlı giyilir, ve sadece uyku amaçlı kullanılabilse de, genelde çiftlerin özel anlarına hitap eden bir gecelik türüdür. Genelde transparan olmakla birlikte, tül veya dantel tarzı kumaşlardan üretilseler de, transparan olmayan saten versiyonları da mevcuttur. Saten fantazi gecelik modelleri genelde ya babydoll şeklinde kısa ve derin dekolteli, ya da uzun, derin yırtmaçlı ve derin dekoltelidir. Ayrıca söz konusu fantazi olduğundan, saten ve tül dışında da kumaş türleri kullanılabilmektedir. Kottan deriye, lateksten zincire kadar pek çok fantazi gecelik türü mevcuttur. Ayrıca teddy, badi, mayokini isimleriyle anılan gecelik türleri de fantazi kategorisinde anılabilir.

Fantazi gecelik modelleri özellikle ülkemizde yoğun talep görmektedir. Her kesimden, her sosyal statüden, her inançtan kadınlar, fantazi gecelik modelleri satın almakta ve kullanmaktadır. Genelde kırmızı ve siyah renkler, en çok talep edilen renkler olsa da, hemen hemen her renkten gecelik modelleri talep görebilmektedir.

Saten gecelik modelleri

RenkliDolap.com, en çok talep gören gecelik modellerinden, saten gecelikleri en uygun fiyatlarla müşterilerine ulaştırıyor. Sadece 15.90 TL’den başlayan fiyatlarla saten geceliklere sahip olabilirsiniz. Üstelik bütçenize ve kalite arayışınıza göre Türkiye’nin en kaliteli saten gecelik markalarının ürünlerini de Renklidolap.com’da bulabilirsiniz. Hem uzun, hem kısa, hem derin yırtmaçlı, hem klasik, fantazi ve sabahlık takımlara kadar satenin her çeşidi sizlere sunuluyor.

Türkiye’de saten gecelik modelleri üreten başlıca iç giyim markaları, NBB, Nilay, Bondy, Pierre Cardin, Maranda, Denizgülü gibi markalar olmakla birlikte, Çeşitli Çin markaları da Türkiye piyasasına girmiştir, fakat gerek kalite, gerekse de sağlık açısından bekleneni vermeyi başaramayan Çin malı gecelikleri satın alırken, sağlığınız için AZO testinden geçip geçmediğini kontrol ediniz. AZO boyar maddesi kanserojen olup, sağlınızı tehdit eder.

Tasarımına Göre Gecelik Modelleri

RenkliDolap.com’da, bütün gecelik modellerini bulabilirsiniz. Özellikle fantazi gecelik modelleri arasında o kadar çok tür ve tasarım vardır ki, size bunlardan kısaca bahsetmek istedik.

Uzun Tül gecelikler: Genelde fantazi amaçlı kullanılırlar ve adlarından anlaşılabileceği gibi tül ağırlıklı kumaştan üretilirler. Genelde astarsız kullanıldıkları için iç kısmı gösterirler ve daha seksi bir görünüm elde edilmesini sağlarlar. Tül kumaşın bazı kısımlaroı güpürlerle veya saten kumaşla süslenebilir.

Babydoll (kısa gecelikler): Babydoll türü gecelik modeller, genelde daha kısa, bel kısmından vücudu saran, ve klasik gecelik modellerine göre daha seksi gecelik türleridir. Genelde fantazi amaçlı kullanılsa da, günlük hayatta da pek çok kadın tarafından uyku sırasında tercih edilmektedir.

Teddy, Body, Mayokini: Bu gecelik türleri de genelde fantazi amaçlı kullanılır. Külot kısmından aşağısı yoktur ve külot kısmından birleşik olarak askılara kadar tek parça olarak ilerlerler. Kimi mayokini gecelik türleri, transparandır ve büstiyerlidir. Kaplı ve kap ölçülü fantazi mayokini gecelikler olduğu gibi göğüs kısmı standart olan türleri de mevcuttur.

Uzun Saten Gecelikler: Uzun saten gecelikler, saten kumaştan üretilen, ve diz altı veya bileklere kadar uzanan gecelik türleridir. Zarif ve şık yapılarıyla çok tercih edilirler. Saten kumaşta esneklik olmadığı için genelde yırtmaçlı olurlar, yırtmaçların boyu tasarıma göre değişebilir. Genelde fantazi amaçlı kullanılanların yırtmaçları kalçaya kadar uzanabilir ve derin dekolteli olabilirler.

Sizde gecelik modelleri alışverişi yapmak istiyorsanız, Renklidolap.com’dan güvenli ve gizli alışveriş yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Üstelik kapıda ödeme ve taksitli alışveriş imkanı ile.

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!