Google Reklamları İşe Yarıyor Mu?


Herkesin aklında olan google reklamları işe yarıyor mu gerçekten müşteri portföyüm artacak mı ya da bana gerçekten gelir olarak dönecek mi sorusu herkesin her esnafın ya da site sahibinin aklını kurcalamaktadır. Artık küçük ve büyük ölçekli her işletme internet üzerinde müşterilerine hem güncel bilgilerini hem de ürünleri hakkında bilgi vermek ve yeni müşteriler edinmek için reklam vermektedirler. Bu gün Google reklamları üzerinde hemen hemen her istediğinizi karşılayacak bir alt yapı bulunmakta ve sizin gibi milyonlarca işletme sahibi reklam vermektedir. Peakment Digital, Google partner rozetli bir ajanstır.  Peki reklam nasıl verilmeli nelere dikkat edilmeli? Bunlar üzerinde işletme sahipleri gerçekten araştırma yapmalı ürününü ve kendini bu konuda çok iyi tanıtabilmeli. Reklamınıza tıklanması değil sayfanızı yani açılış sayfanızın seçimini çok iyi yapmak zorunda olduğunuzu unutmayın.

Sitenize Müşteri Mi Çekmek İstiyorsunuz?

Sitenize yeni ziyaretçiler çekmek ve hatta internet üzerinden satış yapmak istiyorsanız yapmanız gereken şey mutlaka reklam vermek olacaktır. Ancak vereceğiniz reklamların bir bedeli olacağını unutmamanızda fayda var. Google Reklamları zamanını ya da hangi sayfalarda ya da arama motorlarında en çok kullanılan kelimeye göre üst sıralarda çıkmak ve müşterilerinize ilk sırada görünmek elbette kolay değil. Ancak reklam bu işin temel kaynağı ve yatırım için doğru şey.

Reklamınız Nerelerde Yayınlansın?

Kendi hedefinizi belirleyebilir alanınızı istediğiniz ölçüde daraltabilir ya da tüm dünya genelinde reklamınızın yayınlanmasını isteyebilirsiniz. Ancak yeni başlayan girişimciler ilk etapta kendi bölgeleri ile işe başlarlar ve istedikleri başarıya ulaşınca çizgiyi biraz daha yukarı çekmek isteyebilirler. Siz sınırınızı kendiniz belirleyin ve reklamınızı verin.

Hangi Aralıklarda Reklam Vermeliyim?

Reklamınızı sitenizin ziyaret edildiği saatleri günleri ayları belirleyebilir ve bu doğrultuda reklamınızın hangi saatlerde yayınlanmasını ya da hangi günlerde verilmesi gerektiği konusunda siz yönlendirici olabilirsiniz. Yaptığınız çalışmalar ile birlik eş zamanlı olarak reklam zamanlarınızı belirleyebilir ve müşterilerinizin arama yaptığı zamanlarda karşısına çıkabilirsiniz.

Adwords Google reklamları yönetme hakkını sunuyor ve bu konuda size destek olmak için elinden geleni yapmaya hazır. Ücretsiz destek alabileceğiniz telefon numarasından ulaşabilir ve desteklerinden faydalanabilirsiniz. Karar vermenizde size yardımcı olacak ve birlikte oluşturulmuş bir reklam programı ile müşterilerinize ve hedeflerinize gerçekten ulaşabileceksiniz.

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!