HTC One M9 Satışları Hayal Kırıklığı Yarattı


HTC’nin geçtiğimiz ay piyasaya sürdüğü yeni One M9 modelinin üzerinden henüz pek uzun bir süre geçmedi. Ancak cihazın satışları ile ilgili gelen ilk veriler pek de iç açıcı görünmüyor.

Tasarım anlamında radikal değişikliklere gitmeyen veSnapdragon 810işlemci tercihiyle akıllarda soru işaretleri bırakan One M9, HTC’nin en kötü zamanlarından birini yaşamasına neden oluyor.

Açıklananrakamlarabakılırsa HTC, One M9’un piyasaya sürüldüğü nisan ayında geçtiğimiz yıla göre 439 milyon dolarkayıp yaşamış. Bu da şirketin son 6 yıl içerisindeki en kötü nisan ayını geçirmesine neden olmuş durumda. Bu zamana kadar4,5 milyonOne M9 sevkiyatı yapıldığı belirtiliyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen One M8’in aynı dönemde 8 milyon sevkiyat gerçekleştirdiğini göz önüne alırsak satışlardayüzde 43,57‘lik bir düşüş olduğunu söylemek mümkün.

İsmi açıklanmayan bir analist, yaptığı açıklamada, satışların bu denli düşük olmasının en büyük nedeninin Snapdragon 810 çip seti olduğunu belirtti. Analist,HTC‘nin işlemcide bulunan ısınma sorununu yeterince ciddiye almadığını ve ısınma nedeniyle inceleme sitelerinden eksi not alan cihazın bu eksisinin satışlara da yansıdığını iddia ediyor. Düşük satışların sebebini yalnızca işlemciye yüklemek ne kadar doğru bilinmez ancak Tayvanlı şirkette işlerin beklendiği gibi gitmediği ortada. Şirketin bundan sonraki politikasının ne olacağı ve One M9’un satış grafiğinin önümüzdeki dönemlerde nasıl değişeceği merakla bekleniyor.

LOG

Etiketler

HTC

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!