Huawei’nin Yeni Çift Kameralı Telefonu Honor 8 Tanıtıldı


Amiral gemisi Huawei P9 ile bir süredir piyasada Samsung Galaxy S7, HTC 10 ve LG G5 gibi rakipleriyle rekabet içinde olan Huawei, yeni üst seviye telefonunu tanıttı. Honor markası altında tanıtılan yeni Huawei Honor 8‘in teknik özellikleri Huawei P9’u fazlasıyla andırıyor.

Bugün Çin’de düzenlenen basın etkinliğinde duyurulan Huawei, Honor 8 modelinde P9 ile başlattığı çift kameradan vazgeçmeyerek Honor 8 cihazında da çift kameraya yer veriyor ancak Honor 8’in kamera lensleri P9’da olduğu gibi Leica markası tarafından üretilmiyor. Cihaz özellikle hem ince yapısı hem de metal kasasıyla gayet güzel bir tasarıma sahip.
   

 Huawei Honor 8 Teknik Özellikleri

5.2 inçlik Full HD çözünürlüklü 2.5D yani kenarları bombeli bir ekranı olan Honor 8 gücünü Huawei’nin kendi alt markasıyla ürettiği Hi-Silicon Kirin 950 çipsetinden alıyor. Cihaz tercihe göre 3GB RAM / 32GB depolama alanı ya da 4GB RAM / 64GB depolama alanıyla birlikte geliyor. Ayrıca cihazda çift SIM kart desteği de bulunuyor, kullanıcı dilerse bir SIM kart girişi yerine microSD kart takarak cihazın depolama alanını genişletebiliyor. 12MP çözünürlüğünde çift arka ve 8MP çözünürlüğünde ön kamerası olan Honor 8’in arka kısmında Huawei’nin diğer modellerinde de alışılagelmiş şekilde parmak izi okuyucuya yer veriliyor.

Cihaz ilk olarak Çin’de 3GB RAM / 32GB depolama alanı olan modeli 299 dolar 4GB RAM / 64GB depolama alanı olan modeli 374 dolar fiyatlarıyla satışa sunulacak. Honor 8’in diğer ülkelerde satışa çıkışıyla ilgili bir bilgi henüz yok.
Fiyat performans canavarları Meizu Pro 6 ve Meizu M3 Note Türkiye’de satışa çıktı! Etiketler : #huawei #çift kamera #honor 8

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!