İlk Kez Mobil Dünya Kongresi’nde Gördüğümüz 4 Yeni Akıllı Telefon Teknolojisi!


Mobil Dünya Kongresi 2016 geride kaldı. Geçen hafta bugün başlayan etkinlikte birçok yeni ürün ve teknoloji tanıtıldı. Son yıllardaki etkinliklerin en yoğunlarından biri olan bu yılki etkinliği takip ederken açıkçası hep birlikte zorlandık. Bu nedenle, duyuruları kaçıran ya da bilgilerini tazelemek isteyen okurlarımız için, ilk kez MCW 2016’da “merhaba” dediğimiz 4 yeni akıllı telefon özelliğini bir araya getirmek istedik.

İşte MWC 2016’da yer alan, şahsen benim de birçoğuna hayran olduğum 5 yeni akıllı telefon özelliği…  Süper Hızlı Şarj Teknolojisi Super Vooc 2 MCW 2016’nın öne çıkan yeniliklerinden biri de, Oppo’nun Super Vooc 2 adlı hızlı şarj teknolojisi oldu. Yeni teknolojinin en büyük özelliği, 2500 mAh gücündeki bir pili 15 dakika içinde tamamen şarj edebilmesi. Açıkçası bu hızı takdir etmemek elde değil. 

Oppo Super Vooc 2 ile ilgili tüm detaylar için buradaki haberimize göz atabilirsiniz.
 LG’nin Modüler Amiral Gemisi G5 Etkinliğin yeni amiral gemileri için geçit töreni olacağını az çok hepimiz biliyorduk. Buna rağmen, hangi cihazın öne çıkacağı konusunda sanırım kimse tamamen net değildi. Modüler tasarımı ilk kez akıllı telefona taşıyan LG, bu yeni konseptiyle etkinliğe damga vurdu.

Yeni modüler konsepti ile dikkat çeken LG G5’in tüm özelliklerini ve aksesuarlarını buradaki haberimizde bulabilirsiniz.
 Galaxy S7’nin Dual Pixel Autofocus Özelliği  Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7’nin sahip olduğu Dual Pixel Autofocus teknolojisi, DSRL makinalarda var olan ancak akıllı telefonlarda ilk kez kullanılan bir özellik. Dual Pixel Autofocus özelliği, standart oto-fokus sistemlerine göre oldukça gelişmiş bir netlik sağlıyor. Standart oto-fokus teknolojisinde toplam piksellerin yüzde 5 ya da yüzde 10’u üzerinden bir odaklanma sağlanırken, Dual Pixel Autofocus teknolojisinde piksellerin tamamı kullanılıyor.

Galaxy S7’nin tüm yeni özellikleri için buradaki haberimizi okuyabilirsiniz.
 LG G5’in Geniş Açılı Arka Kamerası Etkinlikten beri teknoloji dünyasından övgü almaya doymayan LG G5’in geniş açılı arka kamerası da MCW 2016’da ilk kez tanıştığımız teknolojiler arasında. Çift lens ile gelen cihazda, 8 megapiksellik ikinci lens 135mm geniş açı sağlıyor. İnsan gözünün yaklaşık 114 mm olan görüş açısına sahip olduğu düşünüldüğünde, 135mm’lik lensin akıllı telefonda yer almasının değerini daha iyi anlayabiliriz.

LG G5’in tüm özelliklerini buradaki haberimizden, LG G5 ve Galaxy S7 karşılaştırmasını buradaki haberimizden bulabilirsiniz.
Laptop hediye ediyoruz! Katılmak için tıklayın

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!