İndir.COM Mobil Uygulama Yarışmasında Mantık Hatası Var


Merhaba arkadaşlar bu yazımda indir.com mobil uygulama yarışmasındaki mantık hatasına biraz canım sıkıdığı için yazmak istedim.

Bildiğiniz üzere yarışma 20 nisan’da başvurular başlamış olup 23 nisan da halk oylaması başlamıştık ve her platformdan uygulamalar yarışmaya katıldı ki gerçekten başarılı uygulamalar vardı. Fakat her zaman ki gibi hak eden hak ettiğini değil …. aldı.

7 Mayıs’da halk oylaması bitti ve Ön eleme sonuçları (İlk 10’un açıklanması) yapıldı. 10 mayıs’da juri’de kendi arasında değerlendirmesini yaptı ve jürinin seçtiği 5 uygulama ile halkın seçtiği 10 uygulama açıklandı.

Benim kişisel olarak burada mantık hatası gördüğüm bir yer var. Bu linkten ilk on beş uygulamaya bakabilirsiniz.

Yarışma uygulamaların işlevliği üzerine değil, daha çok kimin daha çok arkadaşı var yarışmasına dönmüş.

Toplamda katılan uygulama sayısı 190 Toplam geçerli oy sayısı 26.251 ki uygulama başına 138 oy düşer diyelim.

Uygulamaların kullanıcı sayısı ( Özellikle Halkın Seçtiği ) 10-100 arasında değişirken. Uygulamalara oy veren sayısı belli değil.

Şimdi halk burada uygulamanın neyine oy verdi bilemedim.

Uygulamayı kullanan sayısı 50 kişi bile değil fakat yarışmada 138’den daha fazla oy almış. Acaba jüri veya indir.com artık kim denetliyorsa tabi denetim mekanizması varsa oda.

Hiç kimse demedi mi abi uygulamanın kullanıcı sayısı 1-50 oy sayısı 1050 bu ne kereviz bu ne lahana turşusu.

Aklıma gelmişken birde bir uygulama var ki blog sitesini webview ile android uygulaması yapılmış, aman allahım.

Daha bitmedi menü uygulaması yapılmış ki benimde aklımda olan bir uygulamaydı uygulamayı indirdim evde garson çağırdım hala gelmesini bekliyorum. Abi insan restoran felan listeler valla masa10’a oturdum garsonu çağırdım şuanda masa 10 hesabına menemen söyledim gece gece güzel olur 😀 14 Lira hesabım var ( Masa Şifresi için masanın adını yazın. ) 5 Numaralı masaya oturun 15 Numaralı masa adına sipariş verin artık kim varsa ödesin hesabı 😀

Android ve Windows tabanlı cihazlarım olduğu için IOS uygulamaları denem fırsatı bulamadım uzun uzun yazmakta istemiyorum. İndirecek arkadaşlara söyleyeyim indirmeyin.

 

 

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!