Instagram’da Dün Akşamdan Beri Viral Olarak Yayılan Bu Gönderi Ne Anlama Geliyor?


İlk önce durumu bir açıklayalım. Instagram, yaklaşık 2 hafta önce kullanıcıları için daha kişiselleştirilmiş bir gönderi akışını test ettiğini, fotoğraf ve videoları sıralamak için yeni bir algoritmanın hayata geçirileceğinden bahsetmişti. Bu sistem, tıpkı Facebook’taki gibi olacaktı. 

Şirket, uygulamanın kurulduğu günden bu yana kullandığı gönderilerin kronolojik olarak yayınlanması özelliğinden vazgeçerek gönderi akışında en iyilerin başta olacağını belirtti. Fakat altı çizilerek söylenen bir cümle daha vardı: Tüm gönderiler orada kalmaya devam edecek.

Tabii bu durum Instagram kullanıcılarını ikna etmeye yetmedi ve dün akşamdan beri inanılmaz bir panikle, herkes #turnmeon ve #turnonnotifications hashtag’leriyle gönderi paylaşmaya başladı. Instagram’ın yeni algoritmasının kendi paylaşımlarını olumsuz şekilde etkileyeceğini düşünerek böyle bir yola başvuran kullanıcılar, takipçilerinin kendi gönderilerine direkt olarak ulaşmasını sağlamak için ‘sağ üst köşedeki gönderi bildirimlerini aktif et’ yazılı paylaşımlarda bulundular.
 

Miss New York (@missamericany) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (28 Mar 2016, 06:37 PDT)

Instagram da kullanıcılarının korkularını çok abartılı bularak aşağıdaki tweet’i attı:
 

We’re listening and we assure you nothing is changing with your feed right now. We promise to let you know when changes roll out broadly.

— Instagram (@instagram) 28 Mart 2016 “Sizi dinliyoruz ve şu an haber kaynağının hiçbir özelliğinin değişmediği konusunda sizi temin ederiz. Değişiklikler olursa sizi bilgilendireceğimize söz veriyoruz”

Instagram bu konuda kullanıcılarının gönlünü ferah tutmaya çalışmış olsa da hashtag’lerin popülerliği giderek artıyor. Aslında bu vesileyle Instagram kullanıcıları da gönderilerinin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacak bir aktivite içerisinde oldular. 
Apple’in en ucuz telefonu iPhone SE alınır mı? 2 dk’da anlattık! İzlemek için tıklayın.

Etiketler

Instagram

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!