iPhone 8 Ne Zaman Çıkacak ve Fiyatı Ne Kadar Olacak?


Bildiğiniz üzere bu yıl iPhone’un tanıtılmasının onuncu yılı. Tüm kullanıcılar Apple’dan özel bir telefon bekliyor. Ayrıca Apple şirketinin en dişli rakibi Samsung, Galaxy Note 8 ile tüm beğenileri üzerine toplamayı şimdiden başardı. Ancak Apple bu yılki akıllı telefonunu henüz piyasaya sürmüş değil. 12 Eylül’de tanıtılacak iPhone 8 hakkında bildiğimiz tüm detaylar bu haberimizde.

iPhone 8 Kablosuz Şarj Desteği İle Geliyor

Çok güncel bir teknoloji olan ve henüz iPhone’da göremediğimiz kablosuz şarj desteği, yeni model ile artık iPhone’larda da olacak diye düşünülüyor. Apple analistlerinden biri olan Ming-Chi Kou yaptığı açıklamada, artık iPhone kutusuna lightling kablo yerleştirmeyeceğini belirtmişti. Ayrıca iPhone 8’de alışılagelmişin dışında bir kablosuz şarj standı olacağı da iddia edilirken, şarj standını elimizde taşısak bile telefon şarj olmaya devam edebilecek.

iPhone 8’de Çift SIM Kart Dönemi

Özellikle çift sim kartlı telefonların en çok kullanıldığı Çin ve Hindistan gibi kalabalık ülkelerde beğenilecek bu yeniliğe pek çok kişi inanmıyor. Şimdiye kadar hiç çift SIM’li model çıkarmayan Apple, bizi bu konuda şaşırtacak mı göreceğiz.

”Parmak İzi Sensörüne Elveda, Göz Taramaya Merhaba” Deyin!

İlk olarak Samsung’da gördüğümüz bu özellik, kullanıcılar tarafından çok beğenilmişti. Yeni iPhone modelinde parmak izi sensörünün kaldırılıp, göz tarama sensörünü geleceği iddia ediliyor. Ekran kilidini açarken artık parmak iziniz yerine telefonun ön yüzüne bakmanız yeterli olacağı söyleniyor.

iPhone 7S Geliyor Olabilir

Bazı sızdırılan bilgilerde iPhone 8 değil de iPhone 7S geleceği ifade edildi. Doğruluk niteliği tartışmaya açık ancak böyle bir ihtimal de bulunduğunu söylemeliyiz. Japonca blog sitesi Macotakara, 5 inç’lik iPhone 7S’in, dikey çift lensli kamerayla geleceğini iddia ediyor.

iPhone’da Ara Kablo Değişiyor Mu?

Yeni bağlantı kablosunun adı Ultra Accessory Connector olduğu söyleniyor ve bu kablonun, USB-C ile Lightning’den daha küçük olduğu bildirildi. Ayrıca bu kablo, kulaklıklarda kullanılma amaçlı olduğu söyleniyor.

Batarya Sorunu Tarih Olacak

Onuncu yıla özel çıkacak iPhone’un yüksek donanım özellikleriyle geleceğini tahmin etmek çok zor değil. Bu konuda iPhone’larda küçük olan bataryanın genişletileceği söyleniyor.  iPhone 7 Plus’ın 2.900 mAh pile sahip olduğunu düşünürsek, yeni iPhone 3000 mAh’dan büyük olabilir.

iPhone 8 Ne Zaman Çıkacak ve Fiyatı Ne Olacak?

Akıllı telefon tarihinin her zaman pahalı telefonu olarak bilinen iPhone, yeni modelinde de üst seviye bir rakam ile gelecek. Başarılı tahminler yapan Benjamin Geskin, iPhone 8 modelinin 1000 ila 1200 dolar arasında olacağını iddia etti. Bakalım iPhone 8, ülkemizde Note 8’in rekor fiyatının da üstüne çıkabilecek mi?

Ayrıca 12 Eylül tarihinde tanıtılacak olan yeni iPhone modelinin en geç 22 Eylül tarihine kadar satışa sunulması bekleniyor. Diğer ayrıntılar için bizler de sizin gibi etkinlik gününü bekliyor olacağız.

Apple, iPhone 8’in OLED Ekranı İçin Yeni Tedarikçiler Arıyor

iPhone 8’in SIM Bölmesi Yeni Renkleriyle Görüntülendi

iPhone 8, Fiyatıyla Sevenlerini Üzecek

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!