İslami Oteller


Mevsimlerin insanların üzerindeki etkisi şüphesiz ki oldukça fazladır. Kış mevsimi ve sonbahar daha çok içe kapanma ve pasiflik etkisini uyandırsa da da yaz ve ilkbahar mevsimlerinde insanların içi kıpır kıpır olur. Farklı bir enerji ve rahatlama hissi uyandırır. Yaz mevsimleri güneşin olumlu etkileri ile beraber oldukça bunaltıcı da olabiliyor. Özellikle nemin fazla olduğu yer ve zamanlarda sıcağın baskısı altında neredeyse hareket etmek imkânsız hale geliyor. Yaz mevsiminin gelişiyle beraber bu nem ve baskı ortamından kurtulmak isteyen, tatilini güzel bir şekilde geçirmek isteyen birçok insan da otellere akın ediyor. Ancak diğer gittiği otellerde aradığı islami ortamı bulamayan birçok kişi de alternatif oteller fikrine yöneliyor. Karışık havuz ve deniz ortamının olduğu otellere karşılık alternatif bir tatil arayışında alternatif oteller dediğimiz islami oteller karşımıza çıkmakta.

Otel Avantajları

İslami oteller günümüzde çoğu insanın tercih ettiği, ailesi, arkadaş çevresi ve yakınlarıyla diğer otellere göre birçok ayrıcalığın da bulunduğu, islami yaşantıya ve tesettüre dikkat edilen otellerdir. Bu otellerde insanlar hem rahat bir şekilde denize veya havuza girip eğlenebiliyor hem de islami yaşantısından ödün vermemiş oluyor. İlk olarak bayanlar için de erkekler için de tesettüre dikkat edilmesinin yanında namaz, oruç gibi dini vecibelerin yerine getirilmesi için de her ortam sağlanıyor. Hem evlerde kıble, islami kitaplar, tespih, seccade gibi ücretsiz ve misafirlerin kullanabileceği eşyalar varken hem de ayrı bir yerde Cuma namazları gibi topluca da namaz kılınabilecek mescitler bulunuyor. Tesettür oteller de bu özelliklere sahiptir. Muhafazakar otellerde tesettürün ve dini vecibelerin yani sıra yenilen yiyecek ve içilen içecek hususlarında da oldukça muhafazakar bir tutum sergilemekte ve misafirlerin huzurunu sağlamak için her şey düşünülmekte. Helal-haram dengesine dikkat edilerek etlerin helal kesim olması ve alkolsüz içeceklerin sunulması ön plana çıkıyor.

Antalya’nın en çok tercih edilen tatil yerlerinden biri olan Bodrumda da islami şartlara uygun oteller bulmak tabi ki mümkün. Bodrum islami oteller bodrum gibi tatil merkezi olan, barları, gece hayati ve İslami yaşantıdan uzak alışkanlıkları ile bilinen böyle bir yerde dahi islami yaşantıyı temin ederek bodrumda islami tatil yapmak isteyen tatil severleri karşılıyor. Bodrum ve Antalya’da ki islami oteller ile çok daha fazlasını http://www.islamioteller.com.tc/  adresinden hemen bulabilirsiniz. Siteye giriş yaptığınızda karşınıza gidebileceğiniz tüm islami tatil oteller çıkmakta. Beğendiğiniz otele tıklayarak da otel hakkında ve verdiği hizmetler hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Siteye özel tatil indirimleri özellikle ramazan ayı sebebiyle oldukça fazla. Ulaşım bilgileri, otel avantajları ve içeriği hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilmek için de site üzerinde bulunan telefon numarasını tuşlayarak iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!