İşte Sony Xperia Z4’ün özellikleri: 5.1-inç ekran, Snapdragon 810 ve dahası…


LG G4’ün ardından bu defa Sony’nin merakla beklenen akıllı telefonu Xperia Z4’ün teknik özellikleri GFXBench kriter testinde ortaya çıktı. Xperia Z4 olduğu iddia edilen Sony E6553’te (Söz konusu model numarası daha önce resmi belgelerde ortaya çıkmıştı) 5.1-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekran yer alıyor. Birçok üretici geçtiğimiz yıldan bu yana tepe modellerinde 2K çözünürlüklü ekrana geçiş yaparken, Japon üretici bir kez daha 1080p çözünürlükle karşımıza çıkacak. Oysaki Sony MWC 2015’te duyurduğu Xperia Z4 Tablet’te Quad HD çözünürlüklü ekran kullandı.

Kriter testine göre Xperia Z4’te ayrıca Android 5.0.2 işletim sistemi, 64-bit sekiz çekirdekli Snapdragon 810 işlemci, 3GB RAM, 32GB depolama, 20MP arka kamera ve 5MP ön kamera kullanılacak.

OmniBalance tasarımın sürdürülmesi beklenen Xperia Z4’te su geçirmezlik özelliği devam ettirilecek. Ancak Sony bu defa microUSB girişini açık bırakacak.

Son birkaç şey daha eklemek gerekirse; Xperia Z4’ün 2K ve Full HD olmak üzere iki sürümünün tanıtılacağı iddiaları uzun bir süredir gündemi meşgul ediyor.Sony’ye yakın kaynaklardan biri olan Esato forum sitesinde Xperia Z4’ün ekran paneline ait görüntüler yayınlanmış ve ekranın1.440 x 2.560p çözünürlüğe sahip olduğu ifade edilmişti.

Bir diğer bilgi ise Xperia Z4’teki depolama miktarına ilişkin; yine gelen haberler Xperia Z4’te microSD kart desteğinin yer almayacağı yönünde.

1427740645_sony-xperia-z4-specs-hardware-benchmark-inner.png.jpg

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!