Kanye West Yeni Albümüne Hangi Oyun Konsolunun İsmini Verecek?


Amerikalı ünlü hip-hop şarkıcısı Kanye West, gündemde kalmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde eşi Kim Kardashian tarafından uyuyan fotoğrafı paylaşılarak sosyal medyanın diline düşürülen sanatçı, son kararıyla da oldukça konuşulacak gibi duruyor.  Hangi Oyun Konsolu Albüm Adı Oluyor? Yeni Albüm hazırlıklarına başlayan Kanye West, bu yılın yaz aylarında piyasada olması beklenen albümü için bir isim belirlemiş. Şarkıcının yeni albüm ismi, oyun konsolları tarihinin kült cihazlarından biri olan Turbografx-16’dan geliyor. West’in yeni albümün adı “Turbografx-16” olacak ve doğrudan klasik oyun konsoluna gönderme yapacak.

Zamanında Japonya’da oldukça ses getirmiş ancak Birleşik Devletler ve Avrupa’da çok yaygınlaşmamış bu konsola Kanye West’in hayranlığının nedeni ne, doğrusu onu ben de bilmiyorum. Ama madem ki albüm adı olmuş, cihazdan biraz bahsetmemek olmaz. 

 Turbografx-16 Oyun Konsolu Japonya’da 1987 yılında piyasaya sürülen Turbografx-16, NEC şirketi tarafından üretilmiş bir konsol. Cihazın en büyük özelliği tarihteki ilk 16-bit oyun konsolu olması. Dünya çapında toplam 10 milyon adet satan cihaz, Japonya dışında pek popüler olamamış ve Sega, Nintendo gibi isim yapamamış. Buna rağmen, günümüzde adını bir albüme vermeyi başarıyor mu, başarıyor… Zaten konumuz da buydu. 🙂 Ne diyelim, umarız Kanye West’in Turbografx-16 adını taşıyacak yeni albümü, konsol kadar değil de, uyuyan fotoğrafı kadar popüler olur. 

Bu arada, son bir not: Kanye West‘in Kim Kardashian tarafından paylaşılan uyuyan fotoğrafı ve üzerine yapılan internet geyiklerini buradaki haberimizden bulabilirsiniz… Laptop hediye ediyoruz! Katılmak için tıklayın

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!