Karşınızda HTC One M10 (ya da HTC 10)


Bugün gün içerisinde One M10’a ilişkin ardı ardına sızıntılar gerçekleşti. Mobil dünyasının popüler sızıntı kaynakları Evleaks ve OnLeaks birbirlerine nazire yaparcasına One M10’a ait görüntü ve teknik özellikleri yayınladılar.

İlk olarak Evleaks tarafından yayınlanan basın görüntüsüne baktığımızda; One M10’un One A9-One M7 karşımı bir telefon olduğunu söyleyebiliriz. Ön bölüme parmak izi sensörünün yerleştirildiği fiziksel home butonu, hafif kamera çıkıntısı ve alt bölümde HTC logosunun olmaması tasarım noktasında dikkat çeken detayların başında geliyor. One M serisinde ön bölümde alt ve üste kısımlara yerleştirilen BoomSound hoparlörler One M10’da olmayacak. Tek hoparlör çıkışı olacak ve bu da telefonun alt bölümüne yerleştirilmiş.

>> HTC One M10 reklamının arkasındaki sır nedir?

Gün içerisinde One M10’a ilişkin birçok gelişme yaşandı. Bunlardan biri de telefonun resmi isminin HTC 10 olacağı şeklinde. HTC yeni amiral gemisi telefonda “One” ve “M” markalarını bir kenara bırakarak kullanıcıların sadece “HTC” markasına ve “10” sayısına odaklanmasını istiyor.  

HTC 10’un farklı kaynaklardan derlediğimiz başlıca özelliklerine gelince;

-5.15 inç büyüklüğünde Quad HD AMOLED ekran

-Kapasitif dokunmatik butonlar

-Snapdragon 820/Adreno 530 işlemci birimi

-4GB RAM

-32/64/128GB dahili depolama

-12MP arka kamera

-3.500 mAh kapasiteli pil

-Suya ve toza karşı dayanıklı kasa (IP68 sertifikası)

-Android 6.0/Sense 8.0

-USB Type-C portu

-IR Blaster (Evrensel kumanda)

One M10’un diğer görüntüleri için tıklayın!  

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!