KONYA PSİKOLOG MERKEZİ OPTİMUM PSİKOLOJİ


Konya psikolog ve terapi merkezleri ile birçok psikolojik sorunlara çare olmaktadır. İnsan canlı varlıklar içinde hepsinden farklı olarak mükemmel bir beden sistemine sahip olduğu gibi düşünebilen tek varlıktır. Dolayısıyla sadece yaşadığı anın içinde kalmayıp bir ucu geçmişe bir ucu geleceğe bağlı bir beyine sahiptir. Geçmişte yaşadığı bir çok şey aklında ve ruhunda taşırken  geleceğin sorumluluğu da onun  omuzunda gezer. Yani en çok beynini kullanmak zorundadır. Bu nedenle bedeninden önce beyni yorulur eğer bu durum ciddiyetle ilgilenilmezse bedensel problemlere de yol açar. Sağlık problemlerinin başlaması da esasen aklın ve ruhun bozulmaya başlamasıyla birlikte başlar. Eğer kişi şartlara bağlı olarak mutsuz, sinirli yada korkmuş ise bu normaldir. Fakat şartlar iyileştiği halde ruhsal durumu değişmiyorsa bu ciddi bir sorundur ki psikolojisinin bozulduğuna işaret eder.

  1. FATİH UĞUR

Ruhsal sıkıntılarınıza çözümler üreten Psikoterapist Fatih Uğur aile ve çocuk danışmanlığından kişisel problemlere kadar birçok alanda tedavi olanakları sağlamaktadır. Bedenimizi tedavi etmenin nasıl ki çaresi varsa aklımızı ve ruhumuzu da tedavi etmenin de birçok yolu vardır. Halk arasında psikologların yanlış anlaşıldığı bir gerçekken, psikologlara olan ihtiyacımız her geçen gün artmaktadır. Özellikle metropollerde yaşayan insanların kalabalık, fazla gürültülü, stres iş ortamları, hızlı yaşama zorunluluğu, aile içi geçim problemleri, sağlık problemleri vb. mücadele etmek zorunda olduğu birçok etken vardır. Böyle durumlarda yorgunluk ve ümitsizlik yerine kendimiz için yapmamız gereken şey bir psikologdan destek almaktır.

AİLE TERAPİSTİNİZ

Konya aile terapisti denildiğinde akla ilk gelen doktorlardan Fatih Uğur psikolojik sorunların nedenini ve kaynağını tespit ederek kalıcı çözümler üretmektedir. Bazı hastalıklar genetik olduğu için doğuştan gelir. Bazıları ise sonradan oluşur. Psikologlar önce sorunun ne olduğunu araştırır ve hastanın tedavi sürecine nasıl devam etmesi gerektiğine karar verir. Ruh ve akıl sağlığı bozulduğu zaman bedeninizde yavaş yavaş bozulacak demektir. Örneğin alzheimer hastaları üşüdüğünü, acıktığını ya da çok yediğini bile bilmez. Bir diğer örnek depresyonda olan bir kişi ya kendini çok yemeğe verir yada birçok zaman aç bırakır. Psikolojik sorunları olan kişiler ya çok uyurlar yada ihtiyacından daha az uyurlar. Bu nedenle kaliteli ve sağlıklı bir yaşam istiyorsanız https://optimumpsikoloji.com/  adresindeki uzman psikologlardan, psikoterapistlerden yardım almayı ihmal etmemelisiniz.

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!