LeTV’nin Helio X25’li Yeni Telefonu Le2’nin Benchmark Sonuçları Paylaşıldı


Geçtiğimiz günlerde Meizu’nun yeni telefonu olan Meizu Pro 6’yı tanıtmıştık. Bu telefonu tanıtırken telefonun özelliklerinin yanı sıra işlemciye değinmiştik. MediaTek’in işlemcisi olan Helio X25‘i kullanan Meizu Pro 6, bu telefonun benchmark sonuçları sızdırılmadan önce “yalnızca Meizu Pro 6’ya özel olarak üretildi” şeklinde tanıtılmıştı. Ancak bugün paylaşılan bir başka benchmark sonucuna göre MediaTek Helio X25’i kullanacak olan tek telefon Meizu Pro 6 değil.

Çinli dev LeTV’nin yeni akıllı telefonu Le2’nin benchmark sonuçları paylaşıldı. Neredeyse tüm özelliklerinin paylaşıldığı bu görsele göre Le2’de de MediaTek’in yeni işlemcisi kullanılıyor. Bu işlemcinin performansı konusunda yorum yapmak için oldukça erken. Bu nedenle hem Meizu Pro 6’nın, hem de LeTV Le2’nin iyiliği için işlemcinin iyi olmasını umuyoruz.

5.5 inch ekran boyutuna sahip olan telefon “phablet” olarak kategorilendiriliyor. Benchmark sonucuna göre 1080p ekran çözünürlüğü olan telefon, Android Marshmallow 6.0 işletim sistemini kullanacak. Alışılmışın dışında deca-core (10 çekirdekli) işlemcisi olan Le2, Mali-T880 GPU grafik işlemcisiyle çalışıyor. Bu GPU Exynos 8890’ın kullandığı GPU ile aynı ancak sadece 1/3’ü kadar çekirdeği var.

LeTV Le2’nin kamera özelliklerinin de iyi olduğunu söyleyebiliriz. 16 MP arka kamarası ve 8 MP ön kamerası olan telefonun 4K video çekim özelliği (sadece ön kamerada) ve 1080p selfie çekim özelliği bulunuyor. USB Type-C girişi olan telefon, 4G‘yi de destekliyor. 

Le2’nin 20 Nisan tarihinde düzenlenen etkinlikte tanıtılması bekleniyor.
Apple’in en ucuz telefonu iPhone SE alınır mı? 2 dk’da anlattık! İzlemek için tıklayın.

Etiketler

Helio X25 LeTV

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!