Link ile Ödeme Almak Çok Kolay


Linkle Ödeme Alma Nedir?

Linkle ödeme alma son 5 yılda yalnızca Türkiye’de değil dünyanın hemen her ülkesinde popülerleşmeye başlamış bir ödeme yöntemidir. Yöntemin popülerleşmesinin temel nedeni kişilerin çalışma ve alışveriş alışkanlıklarının önemli miktarda değişiyor olmasıdır.

İşlerini freelance olarak sürdüren insanlar, online işletmeler ve kurumsal işletmeler de linkle ödeme alma yöntemini tercih etmektedir. İşlerinizin ya da işletmenizin çapı ne boyutta olursa olsun bu teknolojiyi kullanabilirsiniz. Linkle ödeme almanın son yıllarda çok tercih ediliyor olmasının başlıca sebebi, güvenli ve hızlı bir ödeme alma yöntemi olmasından dolayıdır.

Linkle ödeme alma kolaylığı sayesinde ürün ya da hizmet satışı yapan işletme ya da kişiler bir web sitesine ihtiyaç duymadan, sosyal medya platformları üzerinden de kolayca satış yapabilir ve ödemelerini sanal posa ihtiyaç duymadan alabilir.

Linkle ödeme yöntemine oluşturacağınız linki kişiye özel oluşturabilir ya da bir kere oluşturarak tüm müşterilerinize gönderebilirsiniz. Doğrudan SMS ile gönderme imkânınız bulunduğu gibi sosyal ağları da kullanabilirsiniz.

Ödeme alma konusunda aklınızda tüm soru işaretlerini kaldıracak olan PayTR linkle ödeme alma yöntemi sayesinde ödeme işlemleri için zaman harcamanıza gerek kalmaz. Siz enerjinizi ve zamanınızı işinize ayırırken PayTR ödemelerinizi en pratik, hızlı ve güvenli şekilde almanızı sağlar.

PayTR Linkle Ödeme Almanın Avantajları

  • Linkle ödeme almanın en büyük avantajı, vereceğiniz hizmet ya da satacağınız ürünlerin ödemesini almak için bir platforma ihtiyaç duymuyor olmanızdır.
  • Banka havalesi, mobil ya da sanal POS, mail order gibi ödeme yöntemlerine alternatif olarak sunulan linkle ödeme, özellikle sosyal medyada mağazası bulunanlar, tele satış yapanlar ve freelancer çalışanlar tarafından kullanılır. Ancak farklı kullanım şekilleri de mevcuttur.
  • PayTR diğer ödeme yöntemlerinde olduğu gibi linkle ödeme için de tamamen güvenilir bir alt yapı kullanır. Bilgilerin şifreli ve ekstra güvenlik yöntemleriyle korunan ağlar üzerinden gönderilmesi sizin ve müşterilerinizin güvenliğini sağlar. Böylece içiniz rahat bir şekilde ödeme alabilirsiniz.
  • Ödemelerinizi Türk lirasının yanı sıra farklı para birimleriyle de alma imkânınız vardır.
  • Türk lirası olarak yapılan ödeme işlemlerinde taksit sayısı belirleyebilirsiniz. Dilerseniz ödeme seçeneği olarak yalnızca tek çekimi sunabilirsiniz.
  • PayTR ödemelerinizin iptal ya da iade olması durumunda ekstra bir ücret talep etmez. Bu sayede kazanç elde etmediğiniz işlemler için fazladan ödeme yapmamış olursunuz.
  • PayTR gelen ödemelerinizi havuzda bekletmemekte ve resmî tatiller dışında ödemelerinizi günlük olarak gerçekleştirmektedir. Resmî tatillerde gelen ödemeleriniz ise ilk iş gününde yapılmaktadır.

Nasıl Linkle Ödeme Alabilirim?

Eğer halihazırda PayTR kullanıcısı iseniz öncelikle PayTR hesabınıza giriş yapmalı ve mağaza paneline ilerlemelisiniz. Karşınıza çıkan seçenekler arasından “Linkle Ödeme” butonuna tıklamalısınız.

Saniyeler içerisinde link oluşturmak için Türk lirası, Dolar, Euro, Sterlin gibi para birimlerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Dilerseniz ödemenizi taksitli olarak alabilir ya da vade farkı belirleyebilirsiniz.

Oluşturduğunuz linki mail, Whatsapp, E-posta gibi yöntemlerden dilediğinizi seçerek müşterilerinize ulaştırabilirsiniz.

Gönderdiğiniz linke tıklayan müşteriniz yapacağı ödeme tutarını görür ve dilediği banka ya da kredi kartı kullanarak ödemesini tamamlayabilir. Ödeme işlemi esnasında bankaların sistemleri kullanılmakta olup işlemler PayTR üzerinden gerçekleştirilmez. Tamamen güvenilir bir şekilde ödeme işlemi tamamlanır.

Eğer PayTR üyeliğiniz yoksa linkle ödeme alabilmek için PayTR başvurusunda bulunmanız gereklidir. Linkle ödeme alabilmek için https://www.paytr.com/iletisim adresinde yer alan iletişim formunu doldurabilirsiniz. Site yetkilileri kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yaparak gerekli bilgilendirmeleri yapacak ve linkle ödeme almanıza yardımcı olacaktır.

PayTR Mobil Uygulaması ile Link Oluşturabilir miyim?

PayTR güvenilir olduğu kadar kullanışlı da bir ödeme kuruluşudur. Nerede olduğunuz fark etmeksizin mobil ya da masaüstü cihazlarınızı kullanarak ödeme linkinizi oluşturabilirsiniz.

Apple Store ve Google Play mağazalarından PayTR mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Kullanıcı hesabınıza giriş yaptıktan sonra tek tıkla mağaza paneline ulaşabilirsiniz.

PayTR mağaza uygulamasının pratikliği sayesinde kolaylıkla ödeme linkini oluşturabilir ve dilediğiniz platformu kullanarak bayilerinizden ya da müşterilerinizden ödeme alabilirsiniz.

Linkle Ödeme Alabilmek İçin Şirketim Olmalı mı?

PayTR ile ödeme alabilmek için bir şirketiniz bulunmasına gerek yoktur. Şirketiniz olmasa dahi linkle ödeme alabilirsiniz. Zaman kaybetmeden linkle ödeme almaya başlayabilmek için PayTR internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Başvuru formunda adınız soyadınız, mail adresiniz, telefon numaranız gibi bölümler yer alır. Varsa internet sitenizi girebilir ve nasıl bir işletme olduğunuz konusunda bilgi verebilirsiniz.

Saniyeler içerisinde doldurabileceğiniz başvuru formu sonrasında PayTR satış birimi başvuruları inceler. Kısa süre içerisinde değerlendirilen başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda yalnızca 2 saat içerisinde sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Linkle Ödeme Alabilmek İçin Sanal POS Sahibi Olmalı mıyım?

Linkle ödeme alabilmek için bir sanal POS sahibi olup olmadığınıza bakılmaz. Sanal POS sahibi olmasanız dahi bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey PayTR başvurunuzu gerçekleştirmektir.

Linkle Ödemede Hangi Kartlar Kullanılabilir?

PayTR yalnızca Türkiye odaklı çalışan bir firma değildir. Global olarak hizmet veren işletme sayesinde dünyanın tüm ülkelerindeki müşterilerinizden kolaylıkla ödeme alabilirsiniz.

American Express, VISA, MasterCard, UnionPay, Troy, BKM Express, Tosla logolu kartlar ile ödeme almanız mümkündür.

PayTR Güvenilir mi?

Linkle ödeme alabileceğiniz en avantajlı alternatiflerin başında yer alan PayTR Türkiye merkezli ve yerli sermaye ile kurulan bir işletmedir. 2009 yılından itibaren sektörde hizmet veren firma sağlığını müşteri memnuniyeti ile güvenilirliğini kanıtlamıştır.

Alanında uzman çalışanları ile yaşayabileceğiniz herhangi bir sorunda 7/24 destek sunan Türkiye’de en hızlı büyüyen şirketlerden birisidir. Kendi yazılımları ile güvenliği üst seviyede tutan işletme aynı zamanda ülkedeki lisanslı ödeme kuruluşları arasında yer alır.

PayTR Linkleme Ödeme Hangi Sektörler İçin Uygundur?

PayTR yasal olarak hizmet veren bir ödeme kuruluşudur. Yapılan başvuruları değerlendirirken de yalnızca yasal sektörler için yapılan başvuruları kabul etmektedir.

Alkol ve silah satışı, bahis oynatma, ilaç ile uyuşturucu satışı için aracılık yapmaz. Arkadaşlık siteleri, izni olmayan fatura ödeme merkezleri, siyasi görüşlerle dini tarikatları destekleyen platformların başvuruları reddedilir.

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!