Meizu Pro 6’da yer alacak işlemci kesinlik kazandı


Mobil dünyasının merakla beklenen akıllı telefonlarından biri de kuşkusuz Meizu Pro 6. Yaz döneminde tanıtılması beklenen amiral gemisi telefonun iddiaya göre 6GB RAM/128GB depolama ve 4GB RAM/64GB depolama şeklinde iki farklı sürümü olacak. Son gelen haberler ise Meizu Pro 6’da yer alacak işlemciyi kesin olarak belirledi.

MediaTek bugün düzenlediği etkinlikte Helio X25 işlemcisinin duyurusunu gerçekleştirdi. Helio X25’i dünyanın 10 çekirdekli ilk işlemcisi olarak lanse edilen Helio X20’nin daha gelişmiş sürümü şeklinde değerlendirebiliriz. Etkinliğe katılan Meizu yöneticileri Pro 6 modelinde Helio X25 işlemcisine yer vereceklerini resmen onayladı.

>> İlginizi çekebilir; Android N’in resmi adı belli oldu

4+4+2 şeklinde kümelemen Helio X25’de işlemcisinin performansını iki adetten oluşan Cortex-A72 tabanlı çekirdekler belirliyor. Helio X20’de 2.3GHz frekans hızında çalışan söz konusu çekirdekli Helio X25’te 2.5GHz hızına çıkartılıyor. 4+4 şeklinde kümelenen Cortex-A53 tabanlı çekirdekler ise en fazla 1.4GHz frekans hızında işlem görüyor.

Helio X25’e ayrıca daha hızlı çalışan bir GPU eşlik edecek. Dört çekirdekli Mali T880 MP4 grafik birimi Helio X25’te 850MHz hızında çalışacak. MediaTek’e göre hem GPU hem de GPU birimlerinde frekans hız artışına rağmen Helio X25 selefine göre aynı güç tüketimine sahip.

Tekrar Meizu Pro 6’ya dönecek olursak; telefonda 3D Touch ekran teknolojisine sahip Full HD panel, Hi-Fi 3.0, Andorid 6.0 tabanlı Flyme kullanıcı arayüzü ve parmak izi tarayıcısı öne çıkan diğer detaylar olacak. 

LG G5 ile birlikte hangi ürünler satışa çıkacak?

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!