Microsoft, Yeni ve İddialı Tableti Surface 3’ü Tanıttı


Microsoft‘un giriş seviyesi tablet bilgisayar serisinin yeni üyesiSurface 3 tanıtıldı.

Hız ve konfigürasyon açısından öncekiSurface 2modelinden daha ziyadeSurface Pro 3‘e yakın duran yeni tablet, Intel Atom x7 işlemci ve Windows 8 işletim sistemiyle geliyor. 10.8 inç Full HD (1920x1080p) ekrana sahip yeni Surface’ın 64GB depolama alanı ve 2Gb RAM taşıyan versiyonu için 499 dolar fiyat belirlenmiş.

Önceki Surface 2 modelinden 50 dolar daha pahalı olan yeni ürün, konfigürasyon ve hız itibarıyla daha yakın durduğu Pro 3’egöreyse 200 dolar daha ucuz. Üstelik firma sadece 100 dolar farkla 128GB/4GB konfigürasyonuna yükseltme opsiyonu da sağlıyor.Microsoft’un Surface 3’ü ‘hesaplı ara model’ gibikonumlandırarak üst seviye Pro 3’ün yakaladığı başarıyı tekrar etmeyi amaçladığı düşünülebilir.

Yaklaşık 10 ay önce tanıtılan Intel işlemcili ve 12 inç ekranlı Surface Pro 3, Microsoft markalı tabletlere talebi artırmıştı. 2013 son çeyreğinde 1.8 milyon olansevkıyat adedi, Pro 3 ile birlikte2014’ün son 3 ayında 2.1 milyona fırladı. Microsoft’ın tablet pazarındaki payının Pro 3 sayesinde yüzde 2.3’ten yüzde 3.2’ye yükseldiğini de ekleyelim.

Pro3’ü“dizüstü bilgisayarınızın yerine alabilecek tablet” şeklinde tanıtan Microsoft, Surface 3 için de benzeri bir kampanya planlıyor. Şirket ‘üst giriş seviyesi’ diye nitelendirebileceğimiz yeni modelle bütçesi dar ancak daha çevik ve donanımlı tablet talep eden öğrencileri vesıkça seyahat eden profesyonelleri hedefliyor. Ücretsiz bir yıllık Office 365 aboneliğiyle gelen Surface 3’e Type Cover klavye kapağı da eklemek isterseniz ABD’de 129 dolar daha ödemeniz gerekecek.

Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre ABD’de ve AB’de ön sipariş alınmaya başlayan Surface 3 tabletler, 7 Mayıs’tan itibaren müşteriye ulaştırılmaya başlayacak. Tablete ilişkin ayrıntılı teknik bilgiyiürünweb sitesindebulabilirsiniz.

Webrazzi

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!