Minecraft Oyunu Bilinmesi Gerekenler


7 Ekim 2011 tarihinde ilk sürümü piyasaya sunulan minecraft Mojang şirketi tarafından geliştirilmiş üç boyutlu bir oyundur. Küpler üzerinden onları kullanarak çeşitli tasarımlar yapmaya çalışmak oyunun en temel amacıdır. G2k oyun portalı üzerinden, minecraft küçük sürümlerine ulaşarak oynayabilirsiniz.

Minecraft Oyunu Ve Bilinmeyenleri

Minecraft oyununda hiçbir şekilde çitin üstünden atlayamazsınız ancak merdiven koyarak çitin üzerinden geçme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tünel içerisindeki boşluklardan iki defa zıplayarak geçme işlemi oyun içindeki hızınızı artıracaktır. Suyun altında nefes alma süreci azaldığından su altındaki tabelaları kullanarak rahat nefes alabilirsiniz. Betonları kırarak arkasına tahta kapılar ya da tahta sandıklar koyarak yolunuza devam edebilirisiniz. Oyun içerisinde birinin size çakmak attığını görürseniz slapler üzerine çıkabilirsiniz.Slapler kesinlikle yanmaz.

İlerlediğinizde otların sizi rahatsız ettiğini görürseniz tam ortaya bir su birikintisi bırakın su tüm otları temizleyecektir. Su içindeki TNT’ler siz uzaktayken patladığında zarar vermez. Üst üste konan TNT’ler de patladığında sizi fırlatarak çit üzerinden atlamanızı sağlar. Tepeden düşerek sürekli sağ tuşa bastığınızda can kaybı yaşamazsınız. Eğer bir zombi saldırısına uğradığınızda kapınızı bir blok üste koyarsanız kapınız asla kırılmaz.

Çok yüksek bir yerden aynı anda sağ click ve suya basarak ölmeden kurtulabilirsiniz. Çiftliğinize rahatça girmek ancak hayvanlarınızın dışarı çıkmasını istemiyorsanız çitlerin tam ortasına bir nether çit koyarak bu durumu engelleyebilirsiniz. Ender gözü ile neler yapabilirim diye sorarsanız; bunun sayesinde rahatça bir camın içinden geçebilirsiniz.

Minecraft Gizemli Hikâyesi

Minecraft içinde gizlenen ipuçları da en az oyun kadar heyecanlı. Yenilenme iksirini kullanıp aynı anda ender pearl yani ender gözünü fırlatarak oyunda bedrock üstüne rahatça çıkabilirsiniz. W tuşuna iki kere basıp atlayarak çok daha hızlı koşabilirsiniz. Eğer işiniz aceleyse üzerinize blokları dizip kendinizi arada sıkıştırarak çok daha hızlı koşabilirsiniz. Buzun üstünde zıplayarak koşma normal koşmadan çok daha hızlıdır.

Lav üzerine düştüyseniz düştüğünüz yere bir kova su koymalısınız. Bu oksidan oluşumu sağlayarak sizi yanmadan kurtaracaktır. Yine elimde bir kova su varsa bunu kullanarak yüksek bir tepe üzerinden çıkabilirsiniz. Bir blok önünde tahtalar dış kısıma doğru bakıyorsa rahatça çıkabilirsiniz. Çakıl taşları ya da kumları altlarına tek bir nesne koyarak dağıtabilirsiniz.

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!