NEDEN ÇELİK KASA


Çelik Kasada İhtiyaç

Neden çelik kasa ihtiyacı hissederiz? Para gibi kıymetli eşyalarımızı para kasasında tutmak kafamızın rahat olmasını sağlar mı? celikkasadunyasi.com adresindeki çelik kasalar kıymetli eşyalarımız için güvenlik ihtiyacımı giderir mi? Bunu açıklamaya geçmeden önce, ihtiyaç kavramını ve ihtiyaçların derecelendirilmesini anlatalım.

Biz insanların ihtiyaçları sınırsız ve nitelikleri oldukça fazladır. İnsanın amacı ve yaşam kaynağının farklılığı da ihtiyaçlarla şekillenebilir. Yaşama arzusu için motivasyon kaynakları değişkenlik gösterir. İhtiyaçlar denilince bir çok insanın aklına Abraham Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisi gelir. Maslow yaşam içinde motivasyon oluşturan güdülerin kendi içinde bir sistem olduğundan yola çıkmıştır. Bu sistemdeki ihtiyaçları; fizyolojik ihtiyaçlar, güvenlik ihtiyaçları, ait olma ve sevgi ihtiyacı, saygı ihtiyacı ve en üst düzeyde kendini gerçekleştirme ihtiyacı olarak sıralamıştır.

İhtiyaç olunan düzey tamamlanınca motivasyon kaynağı ortaya çıkar. Bazı gereksinimler diğerlerine göre önceden karşılanması gerekebilir. Bir kişi alt düzeydeki ihtiyacını belirli düzeyde karşıladıktan sonra üst düzeydeki ihtiyacın gereksinimini algılar ve gidermek ister. Örnek vermek gerekirse bir insan yeme içme ihtiyacı gibi fizyolojik ihtiyaçları giderebiliyorsa güvenlik ihtiyacını gidermek için çaba sarfader.

Sözkonusu hiyerarşinin basamaklarını tek tek anlatmaya gerek yok. Bizim için ilgili konu,  ikinci basamak. İnsanlar fizyolojik ihtiyaçlarını belli ölçüde karşıladıktan sonra güvenlik ihtiyacını gidermek ister. Güvenlik ihtiyacı adından da anlaşıldığı gibi dış faktörlerden korunmak ve emniyet içerisinde bulunmaktır. Güvenlik ihtiyacı korku ve endişe giderildiği zaman ortadan kalkmış olur. Eğer bir güvenlik ihtiyacı duyuyorsak buna çözüm bulmaya çalışırız.

İhtiyaçlar Kapsamında Güvenlik

Buraya kadar anlatılanlardan anlaşılacağı üzere 5 derecelik ihtiyaçlarda güvenlik ihtiyacı fizyolojik ihtiyaçlarımızdan sonra ikinci sırada yer almaktadır. Maslow’un geçmişte izah etmiş olduğu güvenliğin kapsamı günümüzde artık değişerek farklılaşmıştır. Günümüzde can güvenliği elbet önemlidir. Ancak öyle bir zaman geliyor ki mal güvenliğimiz can güvenliğimizi riske sokabilir.

Bu riski bertaraf etmenin en önemli yönü de özellikle taşınır kıymetli eşyalarımızın güvende olmasıdır. Belki bu güvenlik biz insanoğlu tarafından çok önemsenmeyip tedbir alınmaz ise telafisi olmayan zararlarla uğraşmak zorunda bırakabiliyor.

Yeri geldiğinde canımızı bile riske sokabilecek taşınabilen yükte hafif pahada ağır eşyalarımızın güvenliği ise  en kestirme biçimde çelik kasaların mevcudiyeti ile çözebilir. Para kasalarının niteliğini de ihtiyaç şeklimiz belirleyecektir. İşyerinde kullanacağımız kasalar farklı, evimizde kullanacağımız kasalar farklı ve hatta silah için kullanılabilecek kasalar farklılık arz etmektedir.

Dolayısıyla her an ihtiyaç duyabileceğimiz çelik kasa tedarikiniz için https://www.celikkasadunyasi.com/ sitesindeki Kasataş A.Ş firmasındaki ürünlere başvurabilirsiniz.  Neden mi? Bu firma uzun yılların verdiği tecrübesiyle kaliteli üretimin odağı haline gelmiştir.  Ayrıca 1976 yılında kurumsallaşma yolunda attığı adımlarla ve teknolojiye verdiği önemle krizleri aşmış ve günümüze kadar gelmeyi başarmış, yaptığı yenilikler ve ilklerle adından söz ettirmiştir.

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!