Netflix yakında şifreleri diğer kişilerle paylaştığınız için sizden ücret alabilecek


Netflix şu anda şifrelerini tek bir hesapta paylaşan birden fazla haneye baskı uyguluyor, ancak yalnızca bazı pazarlarda. Şirket, ödeme yapan abonelerde bir düşüş gösteren ve hisse senetlerini% 35 oranında düşüren en son finansal raporunun ardından, bunu yapan tüm abonelerinin peşinden gitme sözü verdi. Ve dürüst olmak gerekirse, bunların sıkıntısı yok.

Netflix’e göre, yaklaşık 100 milyon hane şifre paylaşıyor. Bunların hepsi kaçırılmış bir fırsat ve şirket, bu çeyrekte ücretli abonelerdeki düşüşün temel nedeninin bu olduğunu savunuyor. Tahminlerine göre yaklaşık 200.000 kullanıcı platformdan ayrıldı veya şifre paylaşım hesaplarından birine katılmaya karar verdi.

Tabii ki, şifre paylaşım uygulamaları bir spektrumda mevcuttur. Bazıları ara sıra izlemek için şifreleri kullanırken, diğerleri Netflix’i günlük olarak izler. Bu nedenle bazı hesaplardan para alınmayacak, ancak akış hizmeti kesinlikle hizmet şartlarını sistematik olarak ihlal edenleri kırmaya çalışacaktır.

Platformun önümüzdeki çeyrekte yaklaşık 2 milyon ücretli abone kaybedeceği tahmin ediliyor, ancak abone büyümesi 2022’nin ikinci yarısında devam edecek.

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!