Nintendo: "PS4 ve Xbox One Donanım Yarışında, Biz Yazılıma Odaklanıyoruz"


Nintendo’nun büyük umut bağladığı Nintendo NX’in önümüzdeki yıl Mart ayında oyuncular ile buluşması bekleniyor. Nintendo Wii’den sonra Wii U ile istediği başarıyı yakalayamayan şirketin NX ile oyun severlerin tekrar beğenisini kazanması şart. Çünkü, oyun konsolu alanındaki başarısızlık şirketi ciddi bir zarara sürükledi.

 Nintendo Yazılıma Odaklanacak

Nintendo NX’in üstündeki sır perdesi henüz aralanmazken Nintendo Amerika Başkanı Reggie Fils-Aime’den gelecek konsol ve Nintendo’nun yaklaşımı hakkında ipuçları geldi. “Bizim için Nintendo NX teknik özelliklerle, teraflopslar ile, işlemci gücü ile ilgili değil. İçerikler ile ilgili…” şeklinde konuşan yetkili Nintendo’nun yazılım odaklı bir şirket olduğunu ve insanları mutlu eden içerikler yarattıklarını belirttti. PS4 ve Xbox One’ın donanımsal alandaki rekabetine değilen Nintendo Amerika başkanı, kendilerinin farkının bu noktada olduğunu söyledi.

 Nintendo NX’nin Kozu VR Mı?

Yapılan açıklamalara bakılırsa, Nintendo’nun PS4 ve Xbox One arasındaki savaşın bir tarafı olmayacağı görülüyor. Bu durumda Nintendo’nun Wii’de olduğu gibi büyük bir sürpriz ile kullanıcıların karşısına çıkması zorunlu. Yani Nintendo NX özel bir şey ile gelmeli… Bu VR olabilir mi diye heveslensek de Aime’nin bu konudaki açıklamaları pek olumlu değil. Nintendo başkanı Virtual Boy’dan beri VR ile ilgili olduklarını ancak gelecek ürünlerinin kitlesel olarak kabul görebileceğinden emin olmak istediklerini, VR gibi bir teknoloji bu noktaya ulaşırsa Nintendo’dan burada olmasını bekleyebileceğimizi söylüyor. Açıkçası, Nintendo’nun ne yapacağını ben pek anlayamadım. Bakalım NX ile nasıl farklılık yaratacaklar?
5 Türk Yapımı Telefon videomuzu izlemek ve anketimize katılmak için buraya tıklayın! Etiketler : #xbox one #nintendo #ps4

Etiketler

nintendo ps4 xbox one

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!