OXIRON X5


Türkiye pazarındaki yeni markalardan biri olan OXIRON’un X5 modeli orta seviyede dikkat çeken bir model olmayı hedefliyor. OXIRON X5, batarya dahil 114 gram ağırlığı ile hafif akıllı telefonlar arasında yer alıyor. OXIRON X5’in siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunuyor.

Cihazın kutusundan gayet kaliteli ve oldukça şık kulak içi kulaklık, şarj / veri kablosu, güç adaptörü ve OTG kablosu geliyor. Telefonun 5.5 inç HD çözünürlük sunan ve Gorning Gorilla Glass 3 ile kaplı olan ekranı, çizilmelere ve darbelere karşı üstün bir koruma sağlıyor. OXIRON X5’in sağ tarafında güç tuşu sol tarafında ise ses seviyesi ayar tuşları konumlandırılmış. Telefonun hemen üst kısmında ise Micro USB ve kulaklık girişi yer almakta. Ses konusunda görev yapan tek hoparlör ise cihazın arka gövdesine yerleştirilmiş durumda. Hoparlör performans olarak yeterli seviyeye ulaşabiliyor.

OXIRON X5’in arka kapağı kolaylıkla çıkarılabilecek şekilde tasarlanmış. Değiştirilebilir yapıda olan 2900 mAh batarya ile kullanıcılara uzun süreli bir kullanım ömrü sunuluyor. Bataryanın yan tarafında ise 64 GB’a kadar arttırılabilir hafızaya imkan veren Micro SD kart girişi ve iki adet SIM kart girişi yer alıyor. SIM girişlerinin birisi standart, birisi ise Micro SIM kartlarla uyumlu. Ayrıca cihazın 4.5G desteği de bulunuyor. Cihazın dahili 16 GB depolama alanı ve 2 GB sistem belleği ile oyunları ve uygulamaları performanslı şekilde çalıştırabilmeniz mümkün.

OXIRON X5’in grafik işlemcisi ile de oyunlar konusundaki farkını ortaya koymayı başarıyor. Yer verilen kameralar da performansı ile daha fazlasını aratmayacak türden. 13 MP çözünürlüğündeki ve LED flaş destekli arka kamera ile 5 MP çözünürlüğündeki ön kamera ile anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Cihazın en önemli özelliği ise arka yüzünde parmak izi okuyucusunun olması. Kameranın alt kısmına konumlandırılmış olan parmak izi okuyucusu ile verilerinizi güvenle saklamanız ve ekran kilidini parmak izinizle açabilmeniz mümkün. mümkün. Genel olarak OXIRON X5’i beğendiğimizi söylemeliyiz.

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!