Oynanması Gereken Yeni Xbox One Oyunları!


Xbox One için geçtiğimiz yıl birbirinden güzel oyunlar piyasaya sunuldu. Biz de, kullanıcı yorumları ve tercihleri beraberinde Xbox One’da oynanması gereken oyunları sizin için derledik. Kararlarınıza yardımcı olması dileğiyle.

1- Call Of Duty: Black Ops 3

Activision yapımcılığında 6 Kasım 2015 tarihinde oyun severlerin kullanımına sunulan oyun, çıktığı ilk günden bu yana büyük ilgi çekti.

Önceki sürümlerinden yalnızca David Mason’ı bünyesinde barındıran oyun, 11.bölümü olan “Life” bölümü ile kullanıcıları hayli zorlayacağı benziyor. Xbox One deneyimini, en iyi yaşayabileceğiniz oyunlardan yalnızca biri.

2- Assansin’s Creed: Syndicate

Ubisoft tarafından yapılan Assansin’s Creed, çıkardığı 9 oyun ile meydana getirdiği beklentileri karşılayabilmişti.

Serinin son oyunu olan Syndicate ise, 23 Ekim 2015 tarihinde Xbox One‘a geldi. Yeni oyun  ile birlikte gelen Kukri, Revolver, Brass Knucles gibi silahlara dikkat etmekte fayda var.

3- Fallout 4

Bethesda Softworks’un yapımcılığını üstlendiği oyun, Fallout serisinin beşinci oyunu olarak öne çıkıyor. 10 Kasım 2015 tarihinde, PS4, Xbox One, PC platformlarında kullanıcı ile buluşan oyun, oynanmaya değer oyunlardan biri olarak gözüküyor.

4- Star Wars: Battlefront

Yapımı EA tarafından gerçekleştirilen oyun, hikaye modunu barındırmaksızın, çok oyunculu bölüme odaklanma yoluna gitmişti. 17 Kasım 2015 tarihinde söz konusu oyun konsoluna gelen oyun, başta Star Wars hayranları olmak üzere, tüm meraklılarının dikkatini çekmeyi başardı. 

5- Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

Ubisoft tarafından yapılan oyun, 1 Aralık 2015 tarihinde piyasaya sürüldü. Electronic Entertainment Expo (E3) 2014 tarafından en iyi oyun seçilmesi özelliğini de hesaba katarsak, boşa geçirilmeyecek bir zamandan söz ediyor gibiyiz.

6- FIFA 16

EA‘nın en büyük kozlarından biri olarak oyun sektöründe varlığını sürdüren FIFA Serisinin son sürümü, 24 Eylül 2015 tarihinden itibaren neredeyse tüm konsollara uygun olarak satışa sürülmüştü.

Tüm dünya genelinde büyük bir kullanıcı kitlesine sahip oyunun daha fazla betimlenmeye gerek olmadığını düşünüyoruz. Merak edilebilen soru bazında, oyunun kapağında Lionel Andres Messi bulunuyordu.

7- Metal Gear Solid 5: Phantom Pain

Konami tarafından yapımı gerçekleştirilen oyun, 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren hem Xbox 360, hem de Xbox One bünyesinde kullanıma sunulmuştu.

Ground Zeroes’un, Peace Walker’ın üzerine kurulmuş bir yapıdan söz ettiğimiz oyunu mutlaka oynamanızı tavsiye ediyoruz.

8- PES 16

FIFA’nın ezeli rakibi olarak betimlenen, Konami tarafından yapılan oyun, Eylül 2015 itibariyle raflardaki yerini almıştı. FIFA’ya benzer olarak, dünyada milyonlarca oyuncu kitlesine sahip oyun, Xbox One bünyesinde en çok tercih edilenlerden biri olmuştu.

9- Dragon Age: Inquisition

EA tarafından yapımcılığı yapılan Dragon Age, 21 Kasım 2014 tarihinden itibaren Avrupa’da oynanmaya başlamıştı. Dragon Age serisinin üçüncü oyunu olarak karşımıza çıkan ürün, bir önceki sürümlerine oranla daha az sevilse de, var olan beklentileri karşılayabilmişti.

10- Far Cry 4

Ubisoft firmasının yapımını gerçekleştirdiği oyun 18 Kasım 2014 tarihinde, tek oyunculu ve çok oyunculu tercihleri ile satışa sunulmuştu.

Himalayalarda yer alan Kyrat adlı bir Ütopya’daki krala karşı verilen mücadeleyi anlatan oyun, kullanıcılar tarafından tam not almayı bilmişti.

:: Xbox One’da hangi oyunları oynuyorsunuz?

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!