Özel tasarımlı GeForce GTX 1080 ekran kartları ringe çıkıyor


Nvidia’nın üretici ortakları, Computex 2016 fuarına hazır ve gelecek haftadan itibaren birbirinden iddialı özelleştirilmiş GTX 1080 ekran kartlarını görücüye çıkaracak.

Nvidia’nın haftaya başlayacak olan Computex 2016 fuarında yeni GeForce GTX 1080 ekran kartını ön siparişe sunmasının ardından, üretici ortaklar da kendi markaları altında tasarladıkları ekran kartlarını görücüye çıkaracak. Üreticiler, hali hazırda performans canavarı olan ekran kartı için agresif optimizasyonlar hazırlıyor.

 

Henüz resmi olarak bir duyuru yapılmış değil ancak pek çok kaynaktan bu özel tasarımlı GTX 1080 ekran kartlarının görselleri sızmaya başladı. Görseller, ekran kartlarının kıyasıya bir kapışma içerisine gireceğini gösteriyor.

 

Asus ROG STRIX GeForce GTX 1080

 

Asus’un oyunculara yönelik ROG ailesi içerisine dahil ettiği özelleştirilmiş GTX 1080 ekran kartı, agresif soğutucu rafı ve 3 fanlı soğutma sistemi ile dikkat çekiyor. Yine agresif aydınlatma sunan Aura LED teknolojisini barındıran ekran kartı, Auto Extreme teknolojisi ile en sağlam bileşenler kullanılarak üretiliyor. 2 slotlu olan kart, 2 katmanlı alüminyum yaprak blokları kullanıyor.

 

Zotac GeForce GTX 1080 AMP! ve AMP! Extreme ekran kartları

 

 

Zotac, ekstrem hız aşırtma tutkunlarına yönelik olarak AMP! ekran kartlarını hazırlıyor. Daha iyi hava akışı sağlayan IceStrom fanlar karbon alaşım ile kaplanırken, geniş alüminyum yapraklar en iyi soğutma performansını sağlıyor. Power Boost 2.0 kapasitörler ile kullanıcılar hızların limitini zorlarken, enerji ihtiyacı da iki adet 8-pinli güç bağlantısından karşılanıyor.

 

AMP! standart GTX 1080 versiyonunda çift IceStorm fan mevcut. AMP Extreme versiyonunda ise 3 adet fan var ve daha yüksek hızlara aşırtılabiliyor.

 

EVGA GTX 1080 FTW ACX 3.0 ve GTX 1080 SC ACX 3.0

 

Okuyucularımızın da merakla beklediği üreticilerden olan Evga, FTW ve SuperClocked versiyonları ile geliyor. Futuristik bir tasarım çizgisi benimseyen firma, en iyi performansı veren çift fanlı ACX 3.0 soğutma sistemini kullanıyor. Görsellerde tek bir 8-pinli bağlantı girişi dikkat çekiyor. Bu bakımdan yeni kartlar hız aşırtma konusunda biraz cimri olabilir. Muhtemelen KINGPIN serisinde, hız aşırtma sonuna kadar kullanılacak.

 

Gigabyte GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming WindForce x4

 

 

Pazarın diğer bir önemli oyuncusu Gigabyte, oyuncuların karşısına Xtreme Gaming ile çıkacak. Rakiplerinden farklı olarak 4 fanlı WindForce soğutma sistemi kullanılıyor. İnce bir işçilik yapan Gigabyte, bir küçük biri de büyük iki fanı üst üste monte etmeyi başarmış. Xtreme LED logo da karta ayrı bir hava katıyor.

 

İki adet 8-pinli güç bağlantısına sahip olduğu için, ekran kartı hız aşırtma odaklı tasarlanmış. Yüksek hızlarda muhtemelen 4 fan da devreye giriyor. Düşük modda ise sadece küçük fan çalışarak enerji tasarrufu yapıyor. Ekran kartları, gelecek haftadan itibaren raflarda boy göstermeye başlayacak. 

  Kaynakhttp://wccftech.com/asus-evga-zotac-geforce-gtx-1080-graphics-card/

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!