Patır Patır Dökülen 150 TL’lik iPhone SE Çakması


Gerçeklerinin neredeyse 10’da 1’inden daha ucuza satılan klon telefonlar bazen çok aldatıcı olabiliyor. Örneğin, aşağıdaki videoda yer alan iPhone SE gibi. EverythingApplePro kanalı tarafından yapılan incelemede yurtdışında 50 dolar (Yaklaşık 150 TL) fiyata sahip olan iPhone SE klonu gerçek iPhone SE ile karşılaştırılıyor.

 Çakma iPhone SE = Full Makyajl

İzlediğinizde sizin de görebileceğiniz ve incelemeyi yapan kişinin de dikkat çektiği en önemli nokta iPhone SE’nin dış görünümü ve malzemesi ‘ilk görüşte ve dokunuşta’ gerçekten yanıltıcı olabilecek kadar iyi. Cihazın renginden Apple logosuna kadar, malzemeden tuşlara kadar dış komponentler fiyatına göre olabildiğinde başarılı ve bu nedenle de yanıltıcı.

 Gerçekler Gün Yüzüne Çıkıyor…

Buna rağmen, telefonun açılmasıyla birlikte gerçekler ortaya çıkıyor. Ekrandan başlayarak birçok bileşen isyan ediyor. Kalitesiz ekran hemen kendini ele verirken, yazılımın önemi de ortaya çıkıyor. Zaten iOS olarak görünen de gerçek iOS değil. Bu nedenle, inceleme sırasında görüldüğü gibi App Store’dan uygulama indirmek de mümkün olmuyor.

 

 Dışını da Zorlamamak Lazım!

Çakma iPhone SE gerçekten de çakma bir dünya yaratmayı başarmış. Aslında gerçeği ile herşey aynı gibi görünüyor ama dokunduğunuz anda dökülmeye başlıyor. Bu nedenle ‘dışı seni yakar içi beni’ lafı bu iPhone SE çakması için gayet uygun. Yalnız dışını da fazla zorlamamak lazım, videonun sonlarında onun da dökülmeye başladığını görüyoruz.

 Bu Cihazı Tavsiye Eder Miyiz?

iPhone SE değil ama benzer bir iPhone 5S klonunu İzmir’in tarihi elektronik çarşısı Çankaya’da bir mağazada müşteri gibi incelemiştin. İşlerden hiç anlamıyor portresi çizen bir müşteri olarak girdiğim mağazada satıcının şu motivasyonu ile karşılaştım; “Kardeşim al koy cebine, kim bilecek gerçek mi, bir sen bilirsin bir Allah bilir.” Bu tür ürünleri alıp almama konusunda kararsız kalanlara verilebilecek en iyi tavsiye 🙂 Şakası bir yana, videoda ürünü inceleyen EverythingApplePro editörü görünümün başarısına vurgu yapsa da ürünü pek tavsiye etmiyor. Ama yine de merak ederseniz buradan inceleyebilirsiniz.
360 Derece Kamera İle Go Kart Yarışı Yaptık! İzlemek için buraya tıklayın! Etiketler : #iphone #iphone se

Etiketler

iPhone iphone se

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!