Resident Evil 5 PS4 ve Xbox One Platformlarına Geldi


Resident Evil serisi bu yıl ortaya çıkan fragmanlarla tamamen FPS moduna geçerek oyuncuları şaşırtmaya devam ederken oyunun önceki sürümlerinden Resident Evil 5 ile ilgili yeni bir haber bugün geldi. Oyun dünyasının en eski geçmişe sahip oyunlarından biri olan Resident Evil serisinin hayranlarını sevindirecek bir haber bugün Capcom tarafından paylaşıldı. Resident Evil serisinin yayıncısı Capcom bugün itibariyle Resident Evil 5 Remastered oyununu şu anki en güncel konsollar PS4 ve Xbox One için yayınladı.

Yenilenerek “Remastered” ekini kazanan oyun ufak güncelleştirmeleri ve yeni bir oyun modunu içeriyor. Grafikleri yenilenen Resident Evil 5 oyunu aynı zamanda yeni kolay mod ile geliyor. Ayrıca Resident Evil 5 Remastered oyunu ana oyunun yanı sıra Resident Evil 5 için bugüne kadar yayınlanmış tüm DLC’leri de içeriyor.

Oyunun yeni kolay modu Resident Evil fanatikleri tarafından pek sevinçle karşılanacak olmasa da Resident Evil 5 ile henüz tanışmamış yeni nesil için bu modun olması önem taşıyor. 7 yıl önce oyunseverlerle buluşan Resident Evil 5 artık yenilenen sürümüyle PS4 ve Xbox One kullanıcıları tarafından satın alınabiliyor. Dijital versiyonu yayınlanan Resident Evil 5 Remastered’ın henüz kutulu hali satışa sunulmadı. Oyunun CD versiyonu 12 Temmuz tarihinde satışa sunulacak.

Oyunun yenilenmesini Capcom şirketi tarafında değerlendirecek olursak eskisi kadar başarılı rakamlar yakalayamayan Capcom, iş planını ve gelir modelini eski oyunlarını yenileme üzerine çevirmiş durumda. Yeni oyunculardan ziyade eski oyunu oynayıp hikâyesinde bağımlı kaldığı bir nokta olan ya da geçmişi anmak isteyen oyuncuların genellikle satın aldığı”remastered” oyunlar yayıncı şirketlere hem daha düşük bütçeye mâl oluyor hem de yüksek kâr elde etmelerini sağlıyor. Bu nedenle de yenilenmiş oyunlar yayıncı şirketlerin gelirlerini arttırmasında önemli bir rol oynuyor.
FIFA 17, PES’e Son Darbeyi Vuracak mı? FIFA 17 ve PES 2017 karşılaştırma videomuzu izlemek için buraya tıklayın! Etiketler : #xbox one #ps4 #Residen Evil 5

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!